fbpx

Čo je čipový Preukaz žiaka ISIC/EURO<26?

Preukaz žiaka ISIC/EURO<26 je čipový multifunkčný preukaz dostupný pre žiakov stredných a základných škôl vo veku od 6 rokov. Žiaci ho môžu získať priamo cez svoju strednú alebo základnú školu a množstvo funkcií a výhod prináša nielen samotným žiakom, ale i rodičom.

Na čip v preukaze si môžeš nahrať napríklad elektronickú peňaženku (električenku v MHD, vlakoch, autobusovej doprave…), ale aj obedy v škole, prístupy do niektorých miestností, na plaváreň či do knižnice.

Preukaz slúži ako tvoj doklad o statuse študenta a ako preukaz na zľavy na Slovensku ale aj v zahraničí.

Svoj preukaz môžeš nosiť pri sebe aj v elektronickej podobe v ISIC aplikácií. V tejto appke máš navyše množstvo extra kupónov, ktoré nenájdeš medzi bežnými zľavami v databáze. Info o appke TU.

Platnosť čipového preukazu sa predlžuje zakúpením prolongačnej známky na ďalší školský rok.

Ak potrebuješ predĺžiť platnosť svojho preukazu, klikni SEM pre viac informácií.

Tento čipový preukaz vždy objednáva škola, ktorú navštevuješ.

Pre viac informácií o doručení preukazu sa môžeš informovať na Tvojej škole. Každá škola má kontaktnú osobu, ktorá sa venuje agende ISIC preukazov.

Nečipový preukaz ISIC Klasik  

V prípade, že Tvoja základná alebo stredná škola čipové preukazy ISIC/EURO<26 nevydáva, môžeš si zakúpiť nečipový preukaz ISIC Klasik. Je alternatívou pre denných študentov ZŠ a SŠ, ktorých ZŠ a SŠ neponúkajú možnosť vybaviť si čipový preukaz a nenachádzajú sa v tomto zozname.

Kúpiť si ho môžeš rýchlo a jednoducho cez náš eshop.

Preukaz bez čipu neslúži na elektronickú peňaženku (električenku v MHD, vlakoch, autobusovej doprave…), ani na obedy v škole, prístupy do niektorých miestností, na plaváreň či do knižnice.

Všetky potrebné info o nečipovom preukaze nájdeš TU.

Funkcie čipového preukazu ISIC/EURO<26

Identifikačný preukaz žiaka školy

Na preukaze sa uvádza, ktorú škola žiak navštevuje. Nahrádza papierový preukaz žiaka školy, na preukaze je logo a názov školy, osobné údaje a fotografia žiaka a slúži na identifikáciu žiaka v škole alebo mimo nej.

Fotografia, ktorá je použitá na novom vizuále čipového preukazu má rozmer 25x25mm.

Čipová karta na dopravu

Preukaz je možné použiť ako dopravnú kartu v MHD, SAD a na železniciach. Nahrádza papierové potvrdenie o návšteve školy pre potreby dopravcov a tri samostatné preukazy, na základe ktorých má žiak strednej školy nárok na zľavnené cestovné v MHD, na linkách SAD a na železniciach. Vďaka čipu umiestnenému v preukaze stačí žiakovi jediný preukaz, ktorý môže používať na všetky tri druhy dopravy.

Nestihol si si predĺžiť svoj preukaz na dopravu počas prázdnin a teraz ti nefunguje? INFO nájdeš TU.

Viac o preukaze v doprave

Medzinárodný identifikačný preukaz študenta ISIC

Zelená strana preukazu a známka ISIC na aktuálny školský rok tvorí licenciu ISIC (International Student Identity Card) a zabezpečuje, že držiteľ preukazu je všade na svete považovaný za študenta denného štúdia. Vďaka tomu má k dispozícii viac ako 110.000 zliav a výhod na Slovensku a vo svete. Miesta, kde je možné ISIC zľavy a výhody využiť, sú zvyčajne označené nálepkou s logom ISIC.

Zoznam zliav na ISIC na Slovensku

Zoznam zliav na ISIC vo svete

Európska karta mládeže EURO26

Modrá strana preukazu a známka ISIC na aktuálny školský rok tvorí licenciu EURO<26. Licencia EURO<26 sprístupňuje viac ako 50.000 zliav a výhod na Slovensku a v Európe. Miesta, kde je možné licenciu EURO<26 využiť, sú zvyčajne označené nálepkou s logom EURO<26.

Zoznam zliav na EURO<26 na Slovensku

Zoznam zliav na EURO<26 v Európe

Čipová karta, ktorá nahrádza papierové stravné lístky

Vďaka čipu vloženému v preukaze je možné preukaz využívať aj ako elektronický stravný lístok. Podmienkou je, že škola má zakúpený stravovací systém, v rámci ktorého je možné použiť čipové preukazy.

Prístupová čipová karta

Vďaka čipu vloženému v preukaze je možné preukaz využívať aj na evidenicu dochádzky alebo umožňovanie prístupu do budov a priestorov školy. Podmienkou je, že škola má zakúpený dochádzkový alebo prístupový systém, v rámci ktorého je možné použiť čipové preukazy.

Preukaz do knižnice

preukaz je možné používať aj ako identifikačný preukaz čitateľa vo vedeckých a univerzitných knižniciach, takže nie je potrebné platiť za knižničný preukaz.

Ďalšie otázky?

Ak by ste na tejto stránke alebo na stránke www.euro26.sk nenašli všetky potrebné informácie a odpovede na svoje otázky, zavolajte nám na číslo +421 948 884 304 (volanie je za cenu miestneho hovoru) alebo nám napíšte na emailovú adresu sspreukazy@ckmsyts.sk. Informácie o použití preukazu v doprave (MHD, SAD a železnice) nájdete na www.transcard.sk.

PRIHLÁSENIE SA DO ISIC KONTA »