fbpx

Doprava s preukazom ISIC a ISIC/EURO<26

Čipový preukaz môžeš každodenne využívať na zľavnené cestovné v MHD, v autobusoch SAD a vo vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko. Konkrétne podmienky musí držiteľ overiť u konkrétneho prepravcu.

Držitelia nečipových preukazov ISIC Klasik, držitelia zahraničných preukazov ISIC (príp. preukazy ISIC s nefunkčným čipom) môžu cestovať so zľavou na jednorázové cestovné na základe vizuálu. Konkrétne podmienky musí držiteľ overiť u konkrétneho prepravcu. 

Platnosť preukazu na dopravu si skontroluješ aj na webe Ubian, kde sa stačí zaregistrovať s Tvojím preukazom.

Pre viac info klikni sem.

 

Nestihol si si predĺžiť svoj preukaz na dopravu počas prázdnin a teraz ti nefunguje?

INFO nájdeš TU.

Kedy môžem využívať svoj preukaz ako električenku alebo elektronickú peňaženku?

Mám čipový preukaz

Základnou podmienkou je mať čipový preukaz. Takýto preukaz si vybavíš jedine na školách, ktoré sú zapojené v našom projekte.

Zoznam základných a stredných škôl

Zoznam vysokých škôl a univerzít

Pri ISIC klasik žiaľ toto nie je možné, keďže neobsahuje čip.

Mám predĺženú platnosť preukazu a dopravnej funkcie v čipe

Ako si predĺžiť platnosť zistíš na tejto stránke.

Medzi hlavné výhody cestovania s preukazom ISIC a ISIC/ EURO<26 patrí, že nemusíš nosiť veľa ďalších zbytočných kariet ako električenky, stačí ti iba tvoj preukaz. 

Typy kariet a akceptovanie autobusovými dopravcami

Je veľmi dôležité sledovať typ svojej karty, aby si zistil, či tvoj dopravca príjme tento druh preukazu.

Čipový preukaz ISIC môžeš používať v dopravných spoločnostiach Slovenskej autobusovej dopravy (SAD), Dopravných podnikoch (DP), Mestskej hromadnej dopravy (MHD). Info o doprave počas prázdnin/ po skončení štúdia nájdeš tu.

Ako cestovať vlakmi zadarmo so Železničnou spoločnosťou Slovensko?

Registračný preukaz ZSSK

  1. Je potrebné, aby si s Tvojím preukazom zašiel na železničnú stanicu a vybavil si registračný preukaz Železničnej spoločnosti Slovensko – dostaneš ho zdarma. Dá sa vybaviť aj na stránkach železníc.
  2. Pri cestovaní používaš už iba svoj ISIC preukaz – najprv si kúpiš cestovný lístok na bezplatnú dopravu za 0 € a vo vlaku ukážeš revízorovi lístok a svoj preukaz  (papierový preukaz od železníc už nemusíš nosiť)

Viac info nájdeš na tomto odkaze.

Cestovanie s RegioJet – Student Agency

So Student Agency cestuješ s 50% zľavou (ako študent do 26 rokov) na cestovné lístky na vnútroštátné vlaky alebo 10% zľavou (ako držiteľ preukazu ISIC až do 29 rokov) na cestovné lístky na vnútroštátne a medzinárodné vlaky RegioJet a 15% zľavou na autobusy.

Presné info nájdeš TU.

PRIHLÁSENIE SA DO ISIC KONTA »