fbpx

Tvoj preukaz ISIC alebo ISIC/EURO<26 ti nefunguje na zľavy? Prečítaj si najčastejšie dôvody a aj odpovede na tvoje otázky.

Preukaz mi nefunguje na dopravu

Na to, aby si si mohol na preukaz načipovať elektronickú peňaženku (električenku) a ďalšie funkcie, musí byť preukaz čipový.

Takýto preukaz ISIC/EURO<26 si vybavíš iba na svojej ZŠ alebo SŠ, ktorých zoznam nájdeš TU.

Pokiaľ máš čip aktivovaný a napriek tomu ti preukaz v doprave nefunguje, obráť sa na spoločnosť TransData, ktorá spravuje čip v preukaze. Klikni na www.transcard.sk , zroluj sa do spodnej časti, kde nájdeš potrebné kontakty. Pokiaľ si si nestihol aktivovať čip na svojom čipovom preukaze ISIC/EURO<26 počas letných prázdnin, viac informácií nájdeš TU.

 

Čipový univerzitný preukaz ISIC pre študentov vysokých škôl vybavíš iba na VŠ, ktorých zoznam nájdeš TU.

Pokiaľ si preukaz zakúpil cez náš eshop, je to ISIC Klasik– nečipový preukaz. Tento preukaz sa nedá použiť ako električenka. Viac info nájdeš na stránke Doprava.

Na preukaze mi chýba čiarový kód

Niektoré preukazy ISIC nemajú čiarový kód. Niektorí partneri (obchody, reštaurácie, kiná a pod.) však čiarový kód vyžadujú, aby ho mohli načítať do systému. Čiarový kód však môže mať aj tvoj preukaz, nainštaluj si ISIC appku a zaregistruj svoj preukaz. Svoj ISIC tak budeš môcť nosiť pri sebe v elektronickej podobe aj s čiarovým kódom, ktorý sa v appke zobrazí.

Môj preukaz je viditeľne poškodený

Takýto preukaz ti môže spôsobiť komplikácie pri uplatňovaní zľavy.

Ak sa ti nedopatrením poškodí preukaz vybav si duplikát. Info nájdeš tu: https://isic.sk/ked-stratim-isic/

Môj preukaz má zrejme poškodený čip

Ak ti tvoj univerzitný preukaz ISIC nefunguje na vstupy do miestností v škole, do knižnice, na dochádzku…zrejme máš poškodený čip. Kontaktuj prosím pracovisko preukazov alebo študijné oddelenie na tvojej VŠ.

Ak ti tvoj preukaz žiaka strednej a základnej školy ISIC/EURO<26 nefunguje v knižnici či na dochádzku, zrejme máš poškodený čip.  Kontaktuj prosím pracovisko preukazov na tvojej ZŠ alebo SŠ.

Ak ti tvoj preukaz žiaka strednej a základnej školy ISIC/EURO<26 nefunguje v doprave, obráť sa na spoločnosť TransData, ktorá spravuje čip v preukaze. Klikni na www.transcard.sk , zroluj sa do spodnej časti, kde nájdeš potrebné kontakty.

Môj preukaz nemá platnú ISIC známku

Ak vlastníš univerzitný preukaz ISIC, prolonguj si ho podľa inštrukcií tvojej vysokej školy, ktoré nájdeš na webe tvojej vysokej školy. Prípadne sa informuj na pracovisku preukazov, kde ti vystavili tvoj preukaz.

Nezabudni, že prváci (resp. ľudia s úplne novým preukazom) nemajú známku nalepenú ale predtlačenú. Na preukaze je  na to určenom mieste vytlačené: 09/2024 (alebo iný príslušný rok).

Ak vlastníš preukaz žiaka stredných a základných škôl, predĺž si platnosť ISIC známkou 09/2024 v našom eshope – pre preukaz ISIC/EURO<26, ktorá ti zaručí platnosť na všetky zľavy.

Na svojom preukaze nemám fotografiu alebo aktuálny údaj

Ak prestupuješ na inú školu alebo študuješ ďalej (postup zo ZŠ na SŠ alebo zo SŠ na VŠ) musíš si zaobstarať nový preukaz. Údaje na karte by mali byť stále aktuálne, pretože preukaz slúži na tvoju identifikáciu.

Na preukaze musí byť aj aktuálna fotografia s jasne rozoznateľnou tvárou. Pokiaľ si vybavuješ čipový preukaz na svojej škole, fotografiu zaobstarajú tam. Pokiaľ si kupuješ ISIC Klasik v našom eshope, fotografiu si nalepíš jednoducho a rýchlo sám pomocou priloženej fólie.

Máš ďalšie otázky?

Pre pomoc s Tvojím preukazom sa, prosím, obráť na nás.

Pre viac informácií sa prosím pozri do sekcie kontakty.

PRIHLÁSENIE SA DO ISIC KONTA »