fbpx

Čo je univerzitný preukaz študenta ISIC?

ISIC je medzinárodný preukaz študenta denného štúdia. Slúži na identifikáciu študenta, obsahuje fotografiu, názov školy, meno študenta a dátum jeho narodenia. Jeho platnosť je medzinárodná, a preto môžeš čerpať zľavy nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí po celom svete, a to od pamiatok cez stravovanie a reštaurácie, služby telefonických operátorov, kiná, obchody s oblečením, doplnkami, knižkami až po cestovanie a dopravu.

Svoj preukaz môžeš nosiť pri sebe aj v elektronickej podobe v ISIC aplikácii. V tejto appke máš navyše množstvo extra kupónov, ktoré nenájdeš medzi bežnými zľavami v databáze. Info o appke TU.

Zoznam škôl, na ktorých si vybavíš svoj preukaz, nájdeš TU.

Návod, ako si predĺžiš platnosť/prolonguješ svoj preukaz, nájdeš TU.

Kto má naň nárok? 

Univerzitný preukaz ISIC

Na univerzitný preukaz ISIC má nárok výhradne študent denného štúdia vysokej školy oficiálne uznávanej Ministerstvom školstva Slovenskej republiky.

Preukaz ISIC je čipový preukaz. Vybaviť si ho vieš len na univerzite alebo vysokej škole, na ktorej študuješ.

Zoznam VŠ a univerzít, na ktorých si vybavíš preukaz ISIC nájdeš TU.

Na čip v preukaze si môžeš nahrať napríklad elektronickú peňaženku (električenku v MHD, vlakoch, autobusovej doprave…), ale aj na obedy v škole, prístupy do niektorých miestností, na plaváreň či do knižnice.

Preukaz slúži ako doklad o statuse študenta a preukaz na zľavy na Slovensku a v zahraničí.

 

Preukaz ISIC Klasik

Preukaz ISIC Klasik je nečipový preukaz. Je alternatívou pre denných študentov vysokých škôl, ktoré neponúkajú možnosť vybaviť si čipový preukaz a nenachádzajú sa v tomto zozname.

Kúpiť si ho môžeš rýchlo a jednoducho cez náš eshop. Viac info o preukaze nájdeš TU.

Preukaz bez čipu neslúži na elektronickú peňaženku (električenku v MHD, vlakoch, autobusovej doprave…), ani na obedy v škole, prístupy do niektorých miestností, na plaváreň či do knižnice.

Preukaz slúži ako tvoj doklad o statuse študenta a ako preukaz na zľavy na Slovensku ale aj v zahraničí.

Na čo slúži ISIC?

Identifikácia študenta a príslušnosť k vysokej škole

Slúži na identifikáciu študenta príslušnej vysokej školy a univerzity. Preukaz obsahuje fotografiu, meno, dátum narodenia, názov univerzity/vysokej školy a dátum splatnosti preukazu. 

Zľavy doma aj v zahraničí

ISIC je jediný celosvetovo uznávaný preukaz študenta denného štúdia. Umožňuje využívať sieť výhod a študentských zliav doma i v zahraničí.

V súčasnosti máš k dispozícií zľavy z oblasti cestovania, dopravy, stravovania, e-shopov, oblečenia, zábavy a kultúry, a mnoho ďalších. Kompletnú databázu zliav doma nájdeš TU.

Kompletnú databázu zliav v zahraničí nájdeš TU. 

Ďalšie funkcie

ISIC umožňuje využitie na ďalšie funkcie podľa potreby a možností každej univerzity alebo vysokej školy. Najčastejšie využívanými aplikáciami sú dopravná funkcia, vstup do budovy, do knižníc, aplikácia stravovacieho systému a podobne.

Vac informácií nájdš na www.transcard.sk

Kde si vybaviť preukaz? 

Univerzitný preukaz ISIC Ti vydá priamo Tvoja vysoká škola. Zoznam škôl, na ktorých získaš svoj univerzitný ISIC nájdeš  TU. 

 

Členský poplatok za ISIC licenciu je 10 €.  Konečnú cenu preukazu si však každá vysoká škola určuje individuálne, pričom táto cena zahŕňa výrobu preukazu s bezkontaktným čipom, tlač, personalizáciu, využitie v internom prostredí školy a pod.

Ak potrebuješ predĺžiť platnosť svojho univerzitného preukazu ISIC klikni SEM pre viac informácií.

PRIHLÁSENIE SA DO ISIC KONTA »