fbpx

Udržateľný životný štýl s preukazom ISIC

#isiceko

Záujem žiť udržateľne, ekologicky a starať o svoje životné prostredie aj vlastné zdravie, sa medzi mladými ľuďmi, študentami, a teda našimi ISICármi objavuje stále viac. 🙂 Veľmi nás to teší, a aby sme to ešte viac podporili, v ISIC tíme sme sa rozhodli, že vytvoríme špeciálnu iniciatívu, resp. projekt, ktorý vyzdvihne práve výhody a zľavy preukazu ISIC, ktoré „eko“ život podporujú.

Veríme, že ďalší partneri tejto iniciatívy nám budú pribúdať a my tak spoločne s našimi študentami budeme môcť stále viac prispievať k starostlivosti o naše prostredie a celú planétu. 🙂 Ak máš ISIC a chceš s ním žiť udržateľne, mrkni nižšie na naše tipy. Ak ste podnikateľ, ktorý podporuje udržateľný životný štýl, resp. ponúkate produkty z tejto kategórie, a chceli by ste poskytnúť nejaké výhody či zľavy pre držiteľov preukazov ISIC, neváhajte nás kontaktovať. 🙂

ZSE – Zelená elektrina

ZSE patrí k najväčším dodávateľom elektriny a plynu na Slovensku. Poslaním spoločnosti je obchod s elektrinou a plynom v regióne západného Slovenska i mimo neho a poskytovanie súvisiacich služieb dlhodobo, spoľahlivo, za prijateľné ceny a spôsobom šetrným k životnému prostrediu.

Zelená elektrina  je vyrobená 100 % z obnoviteľných zdrojov energie ako sú slnko, vietor, voda, biomasa, geotermálna voda a ďalšie. Tieto zdroje energie sa prirodzene obnovujú, to znamená, že sú nevyčerpateľné a ekologické. Ak využívate Zelenú elektrinu, skutočne prispievate na ďalší rozvoj výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov a aktívne sa podieľate na znižovaní negatívnych vplyvov činnosti človeka na globálnu klímu a na životné prostredie.

S preukazom ISIC máš za Zelenú elektrinu zľavu 30% z poplatku 

Arriva Bike

Jazdite po meste ekologicky a zdravo!                                                      Predstavujeme vám bicykel so srdcom Nitrana – arriva bike. Tento bicykel si môže požičať každý, kto hľadá zdravý a flexibilný spôsob prepravy v meste Nitra.  Arriva bike sú tou správnou voľbou!

Jazdite na zdieľaných bicykloch Arriva bike v Nitre s preukazom ISIC až 15 minút zdarma v rámci jednej výpožičky denne. V Nitre nájdeš až 70 zdieľaných bicyklov rozmiestnených na 14 výpožičných stanovištiach. Stiahni si appku s názvom nextbike a vytvor si užívateľské konto arriva bike. Ako na to? Navštív www.arrivabike.sk, kde nájdeš všetky dôležité informácie.

Bikesharing je ekologický, flexibilný, bezpečný a moderný doplnok k verejnej doprave v meste. Zdieľané bicykle zjednodušujú mobilitu v mestách, sú bezpečné a prispievajú k zlepšovaniu životného prostredia.

Slovnaft BAjk

PreBAjkujte Bratislavu! Na jednej stanici si požičiate, na druhej vrátite. Brázdite mesto rýchlo, pohodlne a cenovo výhodne. BAjky sú k dispozícii na dokovacích staniciach v Starom Meste, Petržalke, Novom Meste a Ružinove.

Služba zdieľaných bicyklov Slovnaft BAjk vznikla na jeseň 2018 a už v roku 2019 mala 10 000 aktívnych užívateľov a priemerne sa uskutočnilo 1000 jázd denne. Bratislavčania a návštevníci hlavného mesta si žlté Slovnaft BAjky obľúbili, pretože tento spôsob dopravy je ekologický, rýchly a prináša im radosť z pohybu. Na rozdiel od auta či hromadnej dopravy ľudí nestresuje. S preukazom ISIC máš zľavu z ročného lístka.

Využívanie bikesharingu prináša benefity – úsporu emisií, čím chránime životné prostredie; rýchlejšiu prepravu po hlavnom meste; úsporu nákladov za dopravu; zlepšovanie fyzickej kondície.

Študenti, ktorí využívajú tento ekologický spôsob dopravy, a zároveň majú paušál Go Yoxo, dostanú od Orangeu dáta navyše.

Orange – sme zelení

 

Okrem toho, že Orange ponúka držiteľom kariet ISIC, ktorí majú zakúpený Ročný študent program Slovnaft BAjku, 1 GB dát navyše, myslí na našu planétu aj ďalšími spôsobmi:

Znižuje spotreby elektrickej energie

Zasiela elektronické faktúry

Ekologicky likviduje zariadenia

Využíva digitálny podpis

Bezobalovo – predajňa aj e-shop

Zakladateľka bezobalovo Andrejka Šišmič na svojom webe píše: „Bolo leto 2018. Už dlhšie som sa intenzívnejšie zaujímala o ekológiu a do nášho súkromného života zavádzala rôzne zelené návyky. Postupne som hľadala aj v rámci práce ekologickejšie alternatívy a cestičky, no časom som cítila, že to nestačí a potrebujem a chcem sa v živote posunúť. Rozhodla som sa zúročiť svoje dovtedajšie pracovné skúsenosti a priniesť Bratislave to, čo jej v tom čase tak veľmi chýbalo – plnohodnotný bezobalový obchod, kde si na jednom mieste viete kúpiť potraviny na váhu, čapovanú drogériu, lokálnu kozmetiku aj rôzne ekologické pomôcky a doplnky.“ Aktuálne už prevádzkuje nielen predajňu, ale aj e-shop, ktorý doručuje po celom Slovensku. 🙂 A my môžeme hrdo povedať, že dnes je bezobalovo už aj súčasťou našej ISIC EKO iniciatívy, a držitelia preukazov ISIC môžu v predajni v Bratislave, aj v e-shope bezobalovo nakupovať s ISIC zľavou. 🙂

Potraviny KRAJ

Stravovať sa zdravo, udržateľne a ekologicky môžeš vďaka nákupom potravín v sieti predajní Kraj. Produkty v predajni sú označené rôznymi symbolmi, medzi ktorými sú aj symboly „EKO“ a „BIO“, takže budeš presne vedieť, čo kupuješ. 🙂 Pán Stanislav Čajka, CEO, to pekne zhrnul: „Nájdete u nás výrobky od regionálnych dodávateľov zo Slovenska, zdravý sortiment (bio, raw, vegetariánske, vegánske či eko) vrátane výrobkov pre zákazníkov s potravinovou intoleranciou (bez lepku, bez laktózy, bez cukru) za primerané ceny, a to všetko pod jednou strechou.“ A ešte jeden tip – v potravinách Kraj je pultový predaj syrov, šunky, salámy, šalátov i mäsa – takže si môžeš kúpiť presne toľko, koľko naozaj spotrebuješ a vyhneš sa aj vákuovým plastovým obalom. Samozrejme, nezabudni vždy využiť aj svoju ISIC zľavu. 🙂

Dedoles.sk

Na počiatku Dedoles príbehu stojí Jaroslav Chrapko, ktorý sa rozhodol začať podnikať online a predávať oblečenie, ktoré bude rešpektovať prírodu aj ľudí. Dnes Dedoles prináša svojim zákaznikom farebné vecičky pre veselší deň, počínajúc ponožkami a legínami, cez spodnú bielizeň, papuče a rúška, až po novinku masky na spanie. V roku 2018 Dedoles spustil eko iniciatívu Dedoles sadí les, ktorou prispieva k ochrane a výsadbe lesov. Aj Ty sa k tomu môžeš pri nákupe pripojiť cez tzv. Dedoles drobné. Pri každom nákupe na Dedoles môžeš v poslednom kroku objednávky dobrovoľne zaokrúhliť jej hodnotu na najbližšie euro a všetky peniaze do posledného centa poputujú na projekty, ktoré podporujú výsadbu stromov, ochranu životného prostredia, sociálne slabších a  znevýhodnených ľudí. Vďaka Dedoles drobným zákazníci už prispeli na výsadbu takmer 80 000 stromov, podporili detský fond UNICEF v  boji s  detskou podvýživou či Svetovú zdravotnícku organizáciu WHO v  boji s  pandémiou COVID-19. Dedoles vyberá projekty, ktoré spĺňajú aspoň jeden z cieľov udržateľného rozvoja SDGsA ako inak, na dedoles.sk nakupuješ s ISIC zľavou. 🙂

Alza.sk

Alza.sk je síce najväčší obchod s počítačmi a elektronikou, ale už dávno neponúkajú len tento tovar. Svoju ponuku neustále rozširujú, a navyše tiež hľadajú cesty, ako ľuďom priniesť aj produkty pre udržateľný životný štýl. Vyvinuli vlastnú značku ekologickej drogérie AlzaEco, v ponuke ktorej nájdeš pracie prášky, pracie gély, aviváže, čistiace prostriedky na podlahy, okná i toalety, do kúpeľne aj do kuchyne, a tiež prípravky do umývačky. Táto drogéria je vyrábaná v Českej republike, nie je testovaná na zvieratách, je samozrejme dermatologicky testovaná, obaly sú 100% recyklovateľné, je šetrná k prírode, a aj k peňaženke. A ty máš navyše na jej nákup ISIC zľavu. 🙂

Ďalší partneri #isiceko inciatívy už čoskoro 😉

EKO verzia preukazu ISIC

Ak nemáš ešte ISIC preukaz a Tvoja škola preukazy nevydáva, ale Ty si denný študent a spĺňaš všetky podmienky nároku na preukaz ISIC, a zároveň chceš žiť udržateľne, máme pre Teba elegantné riešenie. 🙂 Je ním ekologická verzia preukazu ISIC, tzv. virtuálny preukaz alebo ISIC v mobile. Pri tejto verzii preukazu Ti nevyrobíme „plastovú kartičku“, ale všetko potrebné Ti zašleme e-mailom a svoj preukaz si aktivuješ a následne budeš pri uplatňovaní zliav zobrazovať v mobilnej aplikácii ISIC. Tým pádom budeš šetriť životné prostredie, a ešte aj svoju peňaženku, keďže nebudeš platiť poplatok za doručenie. 🙂 Tak neváhaj a objednaj si svoj eko ISIC preukaz! Ak máš preukaz ISIC vydaný školou, pokojne môžeš ISIC appku využívať popri ňom (fyzický preukaz zatiaľ potrebuješ napr. v systémoch školy alebo dopravcov).

PRIHLÁSENIE SA DO ISIC KONTA »