fbpx

Udržateľný životný štýl s preukazom ISIC

#isiceko

Záujem žiť udržateľne, ekologicky a starať o svoje životné prostredie aj vlastné zdravie, sa medzi mladými ľuďmi, študentami, a teda našimi ISICármi objavuje stále viac. 🙂 Veľmi nás to teší, a aby sme to ešte viac podporili, v ISIC tíme sme sa rozhodli, že vytvoríme špeciálnu iniciatívu, resp. projekt, ktorý vyzdvihne práve výhody a zľavy preukazu ISIC, ktoré „eko“ život podporujú.

Veríme, že ďalší partneri tejto iniciatívy nám budú pribúdať a my tak spoločne s našimi študentami budeme môcť stále viac prispievať k starostlivosti o naše prostredie a celú planétu. 🙂 Ak máš ISIC a chceš s ním žiť udržateľne, mrkni nižšie na naše tipy. Ak ste podnikateľ, ktorý podporuje udržateľný životný štýl, resp. ponúkate produkty z tejto kategórie, a chceli by ste poskytnúť nejaké výhody či zľavy pre držiteľov preukazov ISIC, neváhajte nás kontaktovať. 🙂

ZSE – Zelená elektrina

ZSE patrí k najväčším dodávateľom elektriny a plynu na Slovensku. Poslaním spoločnosti je obchod s elektrinou a plynom v regióne západného Slovenska i mimo neho a poskytovanie súvisiacich služieb dlhodobo, spoľahlivo, za prijateľné ceny a spôsobom šetrným k životnému prostrediu.

Zelená elektrina  je vyrobená 100 % z obnoviteľných zdrojov energie ako sú slnko, vietor, voda, biomasa, geotermálna voda a ďalšie. Tieto zdroje energie sa prirodzene obnovujú, to znamená, že sú nevyčerpateľné a ekologické. Ak využívate Zelenú elektrinu, skutočne prispievate na ďalší rozvoj výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov a aktívne sa podieľate na znižovaní negatívnych vplyvov činnosti človeka na globálnu klímu a na životné prostredie.

S preukazom ISIC máš za Zelenú elektrinu zľavu 30% z poplatku.

Arriva Bike

Jazdite po meste ekologicky a zdravo!                                                      Predstavujeme vám bicykel so srdcom Nitrana – arriva bike. Tento bicykel si môže požičať každý, kto hľadá zdravý a flexibilný spôsob prepravy v meste Nitra.  Arriva bike sú tou správnou voľbou!

Jazdite na zdieľaných bicykloch Arriva bike v Nitre s preukazom ISIC až 15 minút zdarma v rámci jednej výpožičky denne. V Nitre nájdeš až 70 zdieľaných bicyklov rozmiestnených na 14 výpožičných stanovištiach. Stiahni si appku s názvom nextbike a vytvor si užívateľské konto arriva bike. Ako na to? Navštív www.arrivabike.sk, kde nájdeš všetky dôležité informácie.

Od septembra 2021 ďalšia skvelá správa!

Všetci držitelia preukazu ISIC majú možnosť zakúpiť si ročné predplatné na arriva bike v Nitre so zľavou 20% a jazdiť tak na zdieľaných bicykloch v rámci predplatného zdarma počas jedného kalendárneho roka iba za 20 EUR. Stačí zadať číslo ISICu  v užívateľskom konte arriva bike a kúpiť si zľavnené ročné predplatnéManuál na kontrolu platnosti preukazov nájdete TU.

A bicykle si môžete vypožičiavať a odovzdávať už na 37 stanovištiach v Nitre!

Slovnaft BAjk

PreBAjkujte Bratislavu! Na jednej stanici si požičiate, na druhej vrátite. Brázdite mesto rýchlo, pohodlne a cenovo výhodne. BAjky sú k dispozícii na dokovacích staniciach v Starom Meste, Petržalke, Novom Meste a Ružinove.

Služba zdieľaných bicyklov Slovnaft BAjk vznikla na jeseň 2018 a už v roku 2019 mala 10 000 aktívnych užívateľov a priemerne sa uskutočnilo 1000 jázd denne. Bratislavčania a návštevníci hlavného mesta si žlté Slovnaft BAjky obľúbili, pretože tento spôsob dopravy je ekologický, rýchly a prináša im radosť z pohybu. Na rozdiel od auta či hromadnej dopravy ľudí nestresuje. S preukazom ISIC máš zľavu z ročného lístka.

Využívanie bikesharingu prináša benefity – úsporu emisií, čím chránime životné prostredie; rýchlejšiu prepravu po hlavnom meste; úsporu nákladov za dopravu; zlepšovanie fyzickej kondície.

Študenti, ktorí využívajú tento ekologický spôsob dopravy, a zároveň majú paušál Go Yoxo, dostanú od Orangeu dáta navyše.

Orange – sme zelení

 

Okrem toho, že Orange ponúka držiteľom kariet ISIC, ktorí majú zakúpený Ročný študent program Slovnaft BAjku, 1 GB dát navyše, myslí na našu planétu aj ďalšími spôsobmi:

Znižuje spotreby elektrickej energie

Zasiela elektronické faktúry

Ekologicky likviduje zariadenia

Využíva digitálny podpis

Bezobalovo – predajňa aj e-shop

Zakladateľka bezobalovo Andrejka Šišmič na svojom webe píše: „Bolo leto 2018. Už dlhšie som sa intenzívnejšie zaujímala o ekológiu a do nášho súkromného života zavádzala rôzne zelené návyky. Postupne som hľadala aj v rámci práce ekologickejšie alternatívy a cestičky, no časom som cítila, že to nestačí a potrebujem a chcem sa v živote posunúť. Rozhodla som sa zúročiť svoje dovtedajšie pracovné skúsenosti a priniesť Bratislave to, čo jej v tom čase tak veľmi chýbalo – plnohodnotný bezobalový obchod, kde si na jednom mieste viete kúpiť potraviny na váhu, čapovanú drogériu, lokálnu kozmetiku aj rôzne ekologické pomôcky a doplnky.“ Aktuálne už prevádzkuje nielen predajňu, ale aj e-shop, ktorý doručuje po celom Slovensku. 🙂 A my môžeme hrdo povedať, že dnes je bezobalovo už aj súčasťou našej ISIC EKO iniciatívy, a držitelia preukazov ISIC môžu v predajni v Bratislave, aj v e-shope bezobalovo nakupovať s ISIC zľavou. 🙂

Potraviny KRAJ

Stravovať sa zdravo, udržateľne a ekologicky môžeš vďaka nákupom potravín v sieti predajní Kraj. Produkty v predajni sú označené rôznymi symbolmi, medzi ktorými sú aj symboly „EKO“ a „BIO“, takže budeš presne vedieť, čo kupuješ. 🙂 Pán Stanislav Čajka, CEO, to pekne zhrnul: „Nájdete u nás výrobky od regionálnych dodávateľov zo Slovenska, zdravý sortiment (bio, raw, vegetariánske, vegánske či eko) vrátane výrobkov pre zákazníkov s potravinovou intoleranciou (bez lepku, bez laktózy, bez cukru) za primerané ceny, a to všetko pod jednou strechou.“ A ešte jeden tip – v potravinách Kraj je pultový predaj syrov, šunky, salámy, šalátov i mäsa – takže si môžeš kúpiť presne toľko, koľko naozaj spotrebuješ a vyhneš sa aj vákuovým plastovým obalom. Samozrejme, nezabudni vždy využiť aj svoju ISIC zľavu. 🙂

Dedoles.sk

Na počiatku Dedoles príbehu stojí Jaroslav Chrapko, ktorý sa rozhodol začať podnikať online a predávať oblečenie, ktoré bude rešpektovať prírodu aj ľudí. Dnes Dedoles prináša svojim zákaznikom farebné vecičky pre veselší deň, počínajúc ponožkami a legínami, cez spodnú bielizeň, papuče a rúška, až po novinku masky na spanie. V roku 2018 Dedoles spustil eko iniciatívu Dedoles sadí les, ktorou prispieva k ochrane a výsadbe lesov. Aj Ty sa k tomu môžeš pri nákupe pripojiť cez tzv. Dedoles drobné. Pri každom nákupe na Dedoles môžeš v poslednom kroku objednávky dobrovoľne zaokrúhliť jej hodnotu na najbližšie euro a všetky peniaze do posledného centa poputujú na projekty, ktoré podporujú výsadbu stromov, ochranu životného prostredia, sociálne slabších a  znevýhodnených ľudí. Vďaka Dedoles drobným zákazníci už prispeli na výsadbu takmer 80 000 stromov, podporili detský fond UNICEF v  boji s  detskou podvýživou či Svetovú zdravotnícku organizáciu WHO v  boji s  pandémiou COVID-19. Dedoles vyberá projekty, ktoré spĺňajú aspoň jeden z cieľov udržateľného rozvoja SDGsA ako inak, na dedoles.sk nakupuješ s ISIC zľavou. 🙂

Alza.sk

Alza.sk je síce najväčší obchod s počítačmi a elektronikou, ale už dávno neponúkajú len tento tovar. Svoju ponuku neustále rozširujú, a navyše tiež hľadajú cesty, ako ľuďom priniesť aj produkty pre udržateľný životný štýl. Vyvinuli vlastnú značku ekologickej drogérie AlzaEco, v ponuke ktorej nájdeš pracie prášky, pracie gély, aviváže, čistiace prostriedky na podlahy, okná i toalety, do kúpeľne aj do kuchyne, a tiež prípravky do umývačky. Táto drogéria je vyrábaná v Českej republike, nie je testovaná na zvieratách, je samozrejme dermatologicky testovaná, obaly sú 100% recyklovateľné, je šetrná k prírode, a aj k peňaženke. A ty máš navyše na jej nákup ISIC zľavu. 🙂

EKO verzia preukazu ISIC

Ak nemáš ešte ISIC preukaz a Tvoja škola preukazy nevydáva, ale Ty si denný študent a spĺňaš všetky podmienky nároku na preukaz ISIC, a zároveň chceš žiť udržateľne, máme pre Teba elegantné riešenie. 🙂 Je ním ekologická verzia preukazu ISIC, tzv. virtuálny preukaz alebo ISIC v mobile. Pri tejto verzii preukazu Ti nevyrobíme „plastovú kartičku“, ale všetko potrebné Ti zašleme e-mailom a svoj preukaz si aktivuješ a následne budeš pri uplatňovaní zliav zobrazovať v mobilnej aplikácii ISIC. Tým pádom budeš šetriť životné prostredie, a ešte aj svoju peňaženku, keďže nebudeš platiť poplatok za doručenie. 🙂 Tak neváhaj a objednaj si svoj eko ISIC preukaz! Ak máš preukaz ISIC vydaný školou, pokojne môžeš ISIC appku využívať popri ňom (fyzický preukaz zatiaľ potrebuješ napr. v systémoch školy alebo dopravcov).

Ďalší partneri #isiceko inciatívy už čoskoro 😉
PRIHLÁSENIE SA DO ISIC KONTA »