fbpx

Si eco-friendly? Otestuj si vedomosti v našom kvíze. - ISIC

Si eco friendly a poznáš ekologickú terminológiu? Uvidíme! 😛 Pusti sa do nášho EKO kvízu a zisti, ako si na tom s vedomosťami.

Čo znamená byť eco-friendly?

Correct! Wrong!

Ktorá z týchto druhov prepravy je najekologickejšia?

Correct! Wrong!

Ktorý z týchto typov balenia potravín je najekologickejší?

Correct! Wrong!

V roku 2017 boli v Bratislave zavedené prvé kontajnery, ktoré majú objem až 5m3. Ako ich nazývame?

Correct! Wrong!

Tieto kontajnery sú krokom vpred v oblasti ekológie, keďže sú až 6krát väčšie než 1100 l kontajner. Smetiari ich preto nemusia tak často vynášať, navyše na potrebu vynesenia upozornia sami monitorovacím zariadením. Zdroj: https://www.olo.sk/bratislava-ma-prve-polopodzemne-kontajnery/

Do separovaného odpadu (či už do nádob na papier, sklo alebo plasty) nepatrí nasledovné:

Correct! Wrong!

Ako správne vyhodiť téglik od jogurtu?

Correct! Wrong!

Po tejto otázke prosím chvíľku počkaj, máme pre teba vyhodnotenie kvízu!

Si eko-friendly? Otestuj sa a zisti, či poznáš a využívaš najnovšie poznatky z ekológie.
Si veľmi eco-friendly! Robíš pre to maximum a poznáš aj terminológiu.
Pre životné prostredie robíš takmer maximum. Recykluješ, snažíš sa znížiť svoj odpad a objavuješ nové riešenia, ktoré tvoj život ešte príjemne obohatia, no pritom nezaťažia tvoje okolie. Len tak ďalej! Porozmýšľaj ešte nad kúpou našej elektronickej verzie preukazu ISIC, ktorú môžeš plnohodnotne využívať na všetky zľavy. Svoje potraviny s rozumom nakupuj so zľavou u našich partnerov. Nezabúdaj ani na e-knihy či audioknihy z Martinus, ktoré nakupuješ so zľavou a pritom znižuješ svoju uhlíkovú stopu.
Si eco-friendly, no stále tomu niečo chýba. Poď sa zlepšiť!
Pre životné prostredie robíš veľa. Si na dobrej ceste, ale je, čo zlepšovať! Porozmýšľaj nad kúpou našej elektronickej verzie preukazu ISIC, ktorú môžeš plnohodnotne využívať na všetky zľavy. Svoje potraviny s rozumom nakupuj so zľavou u našich partnerov. Nezabúdaj ani na e-knihy či audioknihy z Martinus, ktoré nakupuješ so zľavou a pritom znižuješ svoju uhlíkovú stopu.
Ajajáj, zanechávaš za sebou príliš veľkú uhlíkovú stopu. Poď sa s nami zlepšiť a osvoj si niektoré super tipy!
Naozaj je, čo zlepšovať! Recyklácia je základ, skúšaj neustále znižovať svoj odpad. Porozmýšľaj nad kúpou našej elektronickej verzie preukazu ISIC, ktorú môžeš plnohodnotne využívať na všetky zľavy. Svoje potraviny s rozumom nakupuj so zľavou u našich partnerov. Nezabúdaj ani na e-knihy či audioknihy z Martinus, ktoré nakupuješ so zľavou a pritom znižuješ svoju uhlíkovú stopu.

Share your Results:

PRIHLÁSENIE SA DO ISIC KONTA »