fbpx

Bikesharing s preukazmi ISIC a ITIC - ISIC

Bikesharing s preukazmi ISIC a ITIC:

jar sa prebúdza a s ňou sa rozširujú možnosti výhodného bikesharingu pre študentov a učiteľov

Bikesharing je skvelá alternatíva k mestskej hromadnej doprave. Ak hľadáme zdravý a flexibilný doplnok v možnostiach presunu po meste, zdieľané bicykle sú tá správna voľba! 🙂 Preukazy ISIC a ITIC preto prinášajú zvýhodnenia pre študentov a učiteľov aj v tejto oblasti. Už nejaký čas majú študenti a učitelia vďaka preukazom ISIC/ITIC zľavu z ročného predplatného v rámci SlovnaftBAjk v Bratislave. Ušetria tak až 10€. Od 1. apríla však štartuje spolupráca preukazov ISIC/ITIC s ďalším bikesharingom na Slovensku, konkrétne s arriva bike v Nitre. Tu budú môcť držitelia preukazov jazdiť 15 minút v rámci jednej výpožičky denne úplne ZADARMO. Nárok na túto výhodu bude overovaný elektronicky v aplikácii arriva bike.

Pribudnú aj nové stanovištia – k doterajším siedmim pevným stanovištiam pribudne ďalších päť virtuálnych stanovíšť.

Okrem už existujúcich siedmich lokalít na vypožičiavanie a vrátenie zdieľaných bicyklov ARRIVA po dohode s partnermi vytvorili päť nových virtuálnych stanovíšť, a to pri obchodných centrách OC MAX a OC Galéria Tesco, pri vybraných budovách UKF pri ŠD Zobor a na Kraskovej 1, a zároveň aj v mestskej časti Horné Krškany – Soda park. Ďalšie stanovištia plánuje vytvoriť na sídliskách Klokočina a Chrenová, aby vyšli v ústrety čo najväčšiemu počtu obyvateľov. Zároveň plánujú spoluprácu aj so Slovenskou poľnohospodárskou univerzitou v Nitre.

Bikesharing je ekologický, flexibilný, bezpečný a moderný doplnok k verejnej doprave v meste. Zdieľané bicykle zjednodušujú mobilitu v mestách, sú bezpečné a prispievajú k zlepšovaniu životného prostredia. Sú obľúbeným dopravným prostriedkom na krátke presuny v meste aj v období pandémie spôsobenej šírením koronavírusu. ARRIVA uvádza, že bude aj v tejto sezóne dbať na pravidelnú dezinfekciu bicyklov, a zároveň vyzývať obyvateľov a návštevníkov mesta na zodpovedné používanie bicyklov s podmienkou dodržiavania bezpečnostných opatrení nosením rúška a rukavíc resp. pravidelnou dezinfekciou rúk. Obľúbené zdieľané bicykle budú užívateľom k dispozícii od 1. apríla v závislosti od počasia až do konca novembra.

Na základe medzinárodných skúseností z rôznych miest uprednostňuje ARRIVA riešenie bikesharingu so staničkovým systémom – to  znamená s pevným alebo virtuálnym stanovišťom. Každý, kto má záujem si zdieľaný bicykel požičať, má tak istotu, že ho na zvolenom mieste aj nájde. Navyše tak zdieľané bicykle nie sú roztrúsené po meste a nie sú prekážkou na nevhodných miestach.

Virtuálne stanovištia sú jednou z noviniek blížiacej sa sezóny arriva bike. Tento druh stanovíšť je vytvorený určením virtuálneho GPS okruhu, v ktorom je možné vypožičiavať a odovzdávať zdieľané bicykle. Namiesto označníka a stojanov na bicykle bude užívateľov o presnom umiestnení stanovišťa informovať značenie bieleho loga arriva bike na spevnených plochách príslušných miest. Aktualizovaná mapa systému arriva bike je implementovaná do užívateľskej aplikácie, a zároveň ju záujemcovia nájdu aj na webovej stránke arriva.bike. Za odovzdanie zdieľaného bicykla mimo oficiálneho okruhu bude užívateľovi aj naďalej účtovaná technická pokuta v zmysle všeobecných obchodných podmienok.

Záujemcovia si môžu vytvoriť užívateľské konto prostredníctvom aplikácie nextbike. V prípade užívateľov, ktorí si už konto arriva bike vytvorili, stačí, ak si stiahnu aktualizovanú aplikáciu nextbike, ktorá je zdarma dostupná pre operačné systémy iOS aj Android, a prihlásia sa so svojimi už existujúcimi prihlasovacími údajmi.  Užívatelia môžu navyše s jedinou aplikáciou využívať systém zdieľaných bicyklov nextbike na štyroch kontinentoch, v 26 krajinách, a to na území viac než 200 miest.

Pre získanie 15 minúť jazdy zadarmo pre držiteľov ISIC/ITIC, prebehne overenie platnosti preukazu priamo v aplikácii nextbike – stačí zadať číslo preukazu do užívateľského konta, a následne bude výhoda dostupná.

Komplexné informácie o službe zdieľaných bicyklov, novinkách a tarife nájdu záujemcovia na webe arriva.bike či v nextbike aplikácii. Denne od 8:00 do 20:00 hod., aj vrátane víkendov a sviatkov, poskytuje arriva bike informácie o zdieľaných bicykloch na linke zákazníckej podpory na telefónnom čísle +421 915 244 244, a o informácie je možné žiadať aj e-mailom na bike@arriva.sk.

PRIHLÁSENIE SA DO ISIC KONTA »