fbpx

Čo je Preukaz žiaka ISIC/EURO<26?

Preukaz žiaka ISIC/EURO<26 je multifunkčný preukaz dostupný pre žiakov stredných a základných škôl vo veku od 6 rokov. Žiaci ho môžu získať priamo cez svoju strednú alebo základnú školu a množstvo fukcií a výhod prináša nielen samotným žiakom a ich rodičom, ale aj strednej alebo základnej škole, ktorú navštevujú a ktorá im preukaz vydáva.

Preukaz ISIC/EURO<26 platný pre aktuálny šk. rok má vyznačenú platnosť 09/2019. Ak ju na preukaze nemáš, neváhaj 😉

Doplň si známku ISIC 09/2019 a využívaj svoj preukaz NAPLNO – na všetky zľavy, ktoré Ti prináša!

Funkcie preukazu ISIC/EURO<26

Identifikačný preukaz žiaka školy

Na preukaze sa uvádza, ktorú škola žiak navštevuje. Nahrádza papierový preukaz žiaka školy, na preukaze je logo a názov školy, osobné údaje a fotografia žiaka a slúži na identifikáciu žiaka v škole alebo mimo nej.

Čipová karta na dopravu

Preukaz je možné použiť ako dopravnú kartu v MHD, SAD a na železniciach. Nahrádza papierové potvrdenie o návšteve školy pre potreby dopravcov a tri samostatné preukazy, na základe ktorých má žiak strednej školy nárok na zľavnené cestovné v MHD, na linkách SAD a na železniciach. Vďaka čipu umiestnenému v preukaze stačí žiakovi jediný preukaz, ktorý môže používať na všetky tri druhy dopravy.

Viac o preukaze v doprave

Medzinárodný identifikačný preukaz študenta ISIC

Zelená strana preukazu a známka ISIC na aktuálny školský rok tvorí licenciu ISIC (International Student Identity Card) a zabezpečuje, že držiteľ preukazu je všade na svete považovaný za študenta denného štúdia. Vďaka tomu má k dispozícii viac ako 110.000 zliav a výhod na Slovensku a vo svete. Miesta, kde je možné ISIC zľavy a výhody využiť, sú zvyčajne označené nálepkou s logom ISIC.

Zoznam zliav na ISIC na Slovensku

Zoznam zliav na ISIC vo svete

Európska karta mládeže EURO26

Modrá strana preukazu a známka ISIC na aktuálny školský rok tvorí licenciu EURO<26. Licencia EURO<26 sprístupňuje viac ako 50.000 zliav a výhod na Slovensku a v Európe. Miesta, kde je možné licenciu EURO<26 využiť, sú zvyčajne označené nálepkou s logom EURO<26.

Zoznam zliav na EURO<26 na Slovensku

Zoznam zliav na EURO<26 v Európe

Čipová karta, ktorá nahrádza papierové stravné lístky

Vďaka čipu vloženému v preukaze je možné preukaz využívať aj ako elektronický stravný lístok. Podmienkou je, že škola má zakúpený stravovací systém, v rámci ktorého je možné použiť čipové preukazy.

Prístupová čipová karta

Vďaka čipu vloženému v preukaze je možné preukaz využívať aj na evidenicu dochádzky alebo umožňovanie prístupu do budov a priestorov školy. Podmienkou je, že škola má zakúpený dochádzkový alebo prístupový systém, v rámci ktorého je možné použiť čipové preukazy.

Preukaz do knižnice

preukaz je možné používať aj ako identifikačný preukaz čitateľa vo vedeckých a univerzitných knižniciach, takže nie je potrebné platiť za knižničný preukaz.

Ako predĺžiť platnosť preukazu ISIC/EURO<26 na ďalší rok

Platnosť preukazu žiaka ISIC/EURO<26 je vždy na jeden školský rok. Jeho platnosť na ďalší školský rok sa predlžuje nasledovne:

ISIC známkou (nálepkou)

Licencia ISIC a EURO<26 sa predlžuje zakúpením známky ISIC na nový školský rok. Známka stojí 10€. Dostanete ju priamo na škole, na www.objednaj-preukaz.sk alebo v pobočkách CKM 2000 Travel.

Skontrolujte si, či máte na preukaze známku ISIC na nový školský rok. Bez aktuálnej známky ISIC bude preukaz neplatný na 150.000 zliav a výhod na Slovensku a v zahraničí, ktoré sú viazané na platnú licenciu ISIC a EURO<26.

Karta je vždy platná od 1.9. do 30.9. nasledujúceho roka. Pre aktuálny školský rok potrebujete známku ISIC 09/2019 – preukaz s ňou je platný do 30.9.2019.

Na preukazy vydané pred 1.6.2016 sa lepí známka na zadnú (modrú) stranu.

Na preukazy vydané od 1.6.2016 sa lepí známka na prednú (zelenú) stranu.

Priložením k terminálu

Priložením preukazu k stredoškolskému terminálu sa predlžuje elektronická platnosť čipu v preukaze pre účely použitia preukazu ako dopravnej karty.

VIac informácií ako postupovať je uvedených na webe spoločnosti TransData, ktorá funkčnosť preukazu ako dopravnej karty zabezpečuje –  www.transcard.sk.

Pre účely dopravy je karta platná od 1.7. do 30.6. nasledujúceho roka. Pre ďalšiu platnosť je potrebné kartu priložiť k terminálu. V aktuálnom školskom roku je čip v preukaze po priložení na terminál platný do 30.6.2019.

 

Ďalšie otázky?

Ak by ste na tejto stránke alebo na stránke www.euro26.sk nenašli všetky potrebné informácie a odpovede na svoje otázky, zavolajte nám na číslo +421 2 3210 1970 (volanie je za cenu miestneho hovoru) alebo nám napíšte na emailovú adresu recepcia@ckmsyts.sk. Informácie o použití preukazu v doprave (MHD, SAD a železnice) nájdete na www.transcard.sk.

PRIHLÁSENIE SA DO ISIC KONTA »