fbpx

Knižná rubrika
 

kaktus-na-valentinaKaktus na Valentína

Autor: Peter Schmidt
Jazyk: slovenský
Väzba: mäkká brožovaná
Počet strán: 244
Rok vydania: 2014
Vydavateľstvo: Milanium

Kaktus na Valentína s podnázvom Autista a láska je úsmevná i vážna kniha nemeckého autistu s Aspergerovým syndrómom, ktorý má mimoriadne nadanie na prírodné vedy, no ľudská komunikácia preňho zostáva veľkou záhadou. Dr. Peter Schmidt hľadí na ľudí najradšej zozadu, lebo švy na nohaviciach ho zaujímajú väčšmi než tváre. Svoju manželku by na ulici možno nespoznal. Okolo seba vníma neviditeľnú bariéru. Napriek tomu tvrdošijne vykročil za svojím snom o veľkej láske. Vo svojej svojráznej autobiografii rozpráva, ako na ceste k tomuto cieľu zdolával početné prekážky a obchádzky. Je to literárne dielo sympatického outsidera, unikátna obhajoba mnohotvárnosti ľudského bytia.

panta rhei_vyska_06_2013.jpgTúto knihu ako aj ďalšie kúpiš s ISIC zľavou 10 % v kníhkupectvách Panta Rhei.

 
 

psia-dusa-psie-poslanie-50475Psia duša

Autor: W. Bruce Cameron
Jazyk: slovenský
Väzba: mäkká brožovaná
Počet strán:
Rok vydania: 2017
Vydavateľstvo: Ikar

Všetci psi idú do neba. .. teda okrem tých, ktorí si ešte nesplnili poslanie tu na zemi!
Autor tohto bestsellera W. Bruce Cameron je presvedčený, že pes sa môže narodiť viackrát za sebou, aby dostal šancu zdokonaľovať sa v rozličných zručnostiach a v chápaní ľudského správania.
Aj románový psí hrdina sa vrátil na svet viac ráz. Narodil sa ako túlavé šteniatko, ale tento život sa skončil tragicky skoro. Potom hľadá zmysel života ako neposedný zlatý retriever v náručí osemročného chlapca Ethana. Pri spoločných dobrodružstvách sa naučí, čo všetko má zvládnuť dobrý pes. Lenže aj táto životná púť hrdinského rodinného maznáčika sa raz uzavrie. Keď znovu príde na svet ako šteniatko, musí sa popasovať s náročnejšími úlohami, aby mohol byť ľuďom naďalej užitočný. Pritom stále nosí v sebe túžbu opäť stretnúť chlapca, ktorého nadovšetko miluje.
Psia duša, duchaplný, precítený aj vtipný príbeh, ponúka psí pohľad na medziľudské a ľudsko-psie vzťahy. Pripomína, že láska nikdy neumiera, skutoční priatelia nás neopustia a každé stvorenie má na svete svoju nezameniteľnú misiu.

panta rhei_vyska_06_2013.jpgTúto knihu ako aj ďalšie kúpiš s ISIC zľavou 10 % v kníhkupectvách Panta Rhei.
 
 
 

PRIHLÁSENIE SA DO ISIC KONTA »