DÔLEŽITÝ OZNAM: Nezabudni si predĺžiť platnosť svojho preukazu známkou ISIC 09/2017

 

Lyžovačka so zľavou s preukazom ISIC

lyziar2

Aj v zimnej sezóne 2016/2017 patrí preukaz ISIC k povinnej výbave každého lyžiara a snowboardistu.

Nezabudni na ISIC a uplatni si zľavu pri kúpe skipasu vo viac ako 20 lyžiarskych strediskách na Slovensku.

Okrem zľavy z ceny skipasov ti poskytujú viaceré strediská aj zľavy na služby – viac info o zľavách sa dočítaš pri jednotlivých lyžiarskych strediskách.

Zľava na
skipas
ikonky-zimne-vlek
Zľava na
ubytovanie
ikonky-zimne-postel
Zľava na
stravovanie
ikonky-zimne-restika
Zľava na
školu lyžovania
ikonky-zimne-skola
Zľava v
požičovni
ikonky-zimne-pozicovna

Lyžovačku so zľavou až 5 % a s garanciou snehu si môžeš užiť aj v Alpách vďaka CKM 2000 Travel. Klikni pre viac info.

Zoznam slovenských lyžiarskych stredísk so zľavou:

Jasná Nízke Tatry – Chopok sever a Chopok juh
Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica, Starý Smokovec, Štrbské Pleso
Vrátna Free time zone
Park Snow Donovaly
SnowParadise Veľká Rača Oščadnica
Winter Park Martinky
Relax Center Plejsy
Jasenská dolina
Salamandra Resorts
LK Baba, Pezinok a Zochova Chata
Snowland Valčianska dolina
SKI PARK Kubínska hoľa
LS Ružomberok – Malinô Brdo
Tále Ski,Golf & Hotel Resorts
ORAVA SNOW, Oravská Lesná
LS Žiarce, Demänovská dolina
LS Bachledova dolina
Skalka arena
Ski Blanc Ostrý Grúň – Kollárová
Skiland Stará Myjava
Ski Čertov Javorníky, Lazy pod Makytou


 

Nízke Tatry – Chopok sever a Chopok juh
aajasna

ikonky-zimne-vlek ikonky-zimne-skola
 • Pre držiteľa platného preukazu platí tarifa JUNIOR (cca 20% zľava z ceny dospelého skipasu) a pri zaregistrovaní sa do systému GO PASS všetky výhody tarify JUNIOR na všetky ponúkané služby (ubytovanie, strava, servis, požičovne lyží, športové odevy a pod.)
 • 10% zľava na školu snowboardingu v LS Jasná

jasnaDruhou najvyššou dominantou hrebeňa Nízkych Tatier je rozložitý Chopok 2024 m n. m., po ktorom sa tiahnu biele stuhy 46 kilometrov zjazdoviek, 24 lanoviek a vlekov. Netradičný oranžový pohľad sa naskytá pri jazde na novej 6-sedačkovej lanovke alebo v pohodlnej 8-miestnej kabíne GRAND JET, ktorá je vďaka svojmu farebnému prevedeniu svetovým unikátom medzi lanovkami. 120 snežných diel udrží sneh na stráňach Chopku každoročne minimálne do konca apríla. Za posledné dva roky sa doplnili ďalšie zasnežovacie systémy ako aj snehové a veterné zábrany, skvalitnili sa trate a rozšírili sa ich úzke úseky. Akrobatické kúsky trénujú lyžiari aj snowboardisti v nápaditom trendovom snowparku. Po západe slnka život na svahoch pokračuje večernou lyžovačkou a sánkovačkou. Jasná má už roky povesť prvotriedneho lyžiarskeho strediska so skvelými zjazdovkami, najmodernejšími lanovkami, unikátnou prírodou, excelentnými službami a pohodovou atmosférou.
Vlani hostila Jasná Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní. Preteky boli záverečným podujatím seriálu týždeň pred finále Svetového pohára v St. Moritzi.

Lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry si 22. novembra 2015 odnieslo z rakúskeho Kitzbühelu prestížnu cenu World Ski Awards v kategórii najlepšie slovenské lyžiarske stredisko za rok 2015.  Získaním tohto ocenenia sa Jasná dostala do spoločnosti 24 najlepších svetových ski rezortov. Cieľom ocenenia World Ski Awards je zvyšovanie štandardov v lyžiarskom priemysle a oceňovanie organizácií a areálov, ktoré sú lídrami vo svojom odbore. Tento rok bola súťaž po prvý raz rozšírená o Slovensko, Bulharsko a Českú republiku.

Porota 3. ročníka World Ski Awards bola zložená z profesionálov z oblasti cestovného ruchu, usporiadateľov, touroperátorov, agentúr, zástupcov médií, návštevníkov a lyžiarov, ktorí si vyberajú svoje obľúbené strediská, horské chaty a hotely. Zohľadnených bolo 1,4 milióna online hlasov z celého sveta. Top lyžiarskym strediskom pre rok 2015 sa stal rakúsky Kitzbühel, kde sa počas uplynulého víkendu konal slávnostný ceremoniál s udeľovaním cien. Bližšie aj na www.worldskiawards.com.

Lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry si v apríli 2014 odnieslo z talianskeho Bolzane 5 prestížnych ocenení kvality ´Internationaler skiareatest´ v kategóriách Skokan roka 2014, Najobľúbenejšia horská reštaurácia, Lanovkár roka 2014, Najlepší marketing a Medzinárodná známka kvality zjazdoviek. V novembri 2014 získala Jasná ocenenie World Snow Awards v kategórii najrýchlejšie sa rozvíjajúce stredisko „The Best up and coming resort“.

Novinkou tohtoročnej sezóny je nová kabínková lanovka Kruipina-Kosodrevina, do ktorej TMR investovalo 14 miliónov eur.

jasna-nova-lanovka

www.jasna.sk
www.jasna.sk/cenniky/gopass/

Nakupuj skipasy do Jasnej a Vysokých Tatier so zľavou (v tarife JUNIOR) či už cez www.gopass.sk alebo na jeden klik cez gopass v mobile www.gopass.sk/gopass-mobile

Aplikáciu si môžeš stiahnuť tu: http://onelink.to/ckmsyts a okrem možnosti nákupu skipasov, aktuálnych info o zjazdovkách, lanovkách, momentálnej dobe čakania v rade a pod. Ti prináša aj možnosť sledovať tvoj lyžiarsky cieľ na túto sezónu a jeho plnenie. Cez Ski Challenge sa môžeš v každom momente aj porovnať s priateľmi. Nakupovať cez mobil môžeš aj vstupenky do Tatralandie a Gino Paradise Bešeňová.

gopass_tmr

Vyskúšaj novinku sezóny v Jasnej – Fresh Track!
Vychutnaj si nedotknuté svahy ako prvý!

fresh-track.jpg Fresh Track Ti poskytne mimoriadny zážitok z lyžovačky na prázdnych zjazdovkách. Zalyžuj si spolu s profesionálnym sprievodcom ešte pred oficiálnym spustením lanoviek!

Okrem perfektne upravených tratí, vývozu lanovkou a sprievodcu sú v cene zahrnuté aj raňajky v horskej reštaurácii priamo na svahu vo výške 2 004 m.n.m – Rotunda Restaurant a testovanie lyží Völkl.

Uži si aktívne ráno a oddýchni si pri chutných raňajkách a šálke horúceho nápoja.

Kedy? Každý utorok a sobotu v čase 7:30 – 9:00 hod

Viac info

Celosezónny skipas

– JASNÁ Nízke Tatry – Chopok sever a Chopok juh

– Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso, Starý Smokovec

–  Špindlerův Mlýn

+ aquapark TATRALANDIA

+ Gino Paradise Bešeňová

Pre držiteľov platných kariet platí tarifa JUNIOR – t.j. cca 20% zľava z ceny pre dospelého. Skipas je možné počas jeho platnosti použiť v 1 deň len 1x – buď v strediskách na lyžovanie alebo v aquaparku.

www.gopass.sk

www.jasna.sk/cenniky/cenniky/cennik-zima-2015-2016/#c52691


 

Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso, Starý Smokovec
aavt

ikonky-zimne-vlek ikonky-zimne-postel ikonky-zimne-restika  ikonky-zimne-skola
 • Pre držiteľa platného preukazu platí tarifa JUNIOR (cca 20% zľava z ceny dospelého skipasu) a pri zaregistrovaní sa do systému GO PASS všetky výhody tarify JUNIOR na všetky ponúkané služby (ubytovanie, strava, servis, požičovne lyží, športové odevy a pod.)
 • Penzión Pažický Stará Lesná – 10% zľava na stravovanie a ubytovanie po celý rok. Zľavy sa nespočítavajú s inými zľavami.
 • Penzión Karpatia Tatranská Lesná15% zľava z ceny ubytovania s raňajkami v turistickej časti penziónu.
 • 10% zľava na školu snowboardingu v LS Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica

vysoke-tatryLyžovačka v najmenších veľhorách sveta je okúzľujúcou objaviteľskou cestou na lyžiach po 26 kilometroch tratí pozdĺž celým pohorím od Tatranskej Lomnice cez Starý Smokovec až po Štrbské Pleso. Na tejto výprave lyžiarov príjemne potešia bezdotykové skipasy a 18 najmodernejších vlekov a lanoviek. Medzi najoriginálnejšie lanovky patrí oranžová vyhrievaná 6-sedačka v Tatranskej Lomnici situovaná na nových rodinných širokých zjazdovkách a visutá lanovka na Lomnický štít. Napínavé vzrušenie z lyžovačky je možné zažiť na najstrmšej a najvyššie položenej zjazdovke v Lomnickom sedle, príjemné rodinné lyžovanie na najdlhšej 6 kilometrovej zjazdovke v Lomnici a tradične kvalitné jazdenie v Areáli Snov na Štrbskom Plese. Táto lokalita je zároveň vyhľadávaným centrom bežeckého lyžovania so 17 km upravovaných tratí. Za večernou sánkovačkou po 2,6 km dlhej trati a SnowTubingom je potrebné sa vyviezť pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca na Hrebienok.

NOVINKY SEZÓNY

www.vt.sk
www.vt.sk/cenniky/cennik-skipasy-2016-2017/


Možnosť ubytovania so zľavou vo Vysokých Tatrách poskytuje penzión rodinného typu – Penzión Pažický v Starej Lesnej. Všetkých 13 izieb je zariadených nábytkom z prírodného dreva a majú vlastné sociálne zariadenie. Na izbách nechýba ani TV/SAT – prípadne rádio. V podkroví je k dispozícii priestranná 6 lôžková izba vybavená kuchynkou s chladničkou. Penzión Pažický ponúka okrem ubytovania aj stravovacie služby, stolný tenis a masáže. V okolí 300 m sa nachádzajú 2 kryté bazény, tenisové kurty, minigolf, detské ihriská, profi fitnes, sauny, soláriá.

www.pazicky.com

 

Rodinný penzión Karpatia stojí na pravom brehu Studeného potoka v Tatranskej Lesnej, na ceste medzi Tatranskou Lomnicou (1.5km) a Starým Smokovcom (3km).Penzión sa nachádza na pokojnom mieste, z troch strán chránený tatranskými lesmi. Z penziónu vybehnete priamo na lesný chodník, medzi drevené chatky a ďalej k mohutnému Studenému potoku. Niekoľko metrov od Karpatie začína žltá značka, ktorá vedie k Studenovodským vodopádom a ďalej na Hrebienok a Rainerovu chatu.

www.slovakiatatry.sk/karpatia

gopass_tmr

Celosezónny skipas

– JASNÁ Nízke Tatry – Chopok sever a Chopok juh

– Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso, Starý Smokovec

–  Špindlerův Mlýn

+ aquapark TATRALANDIA

+ Gino Paradise Bešeňová

Pre držiteľov platných kariet platí tarifa JUNIOR – t.j. cca 20% zľava z ceny pre dospelého. Skipas je možné počas jeho platnosti použiť v 1 deň len 1x – buď v strediskách na lyžovanie alebo v aquaparku.

www.gopass.sk

 


LS Vrátna Free time zone
aavratna

ikonky-zimne-vlek ikonky-zimne-postel ikonky-zimne-restika ikonky-zimne-pozicovna
 • Pre držiteľa platného preukazu platí pri kúpe jedno a viacdenných skipasov tarifa JUNIOR
 • 10% zľava v stravovacom zariadení HUMNO na všetok sortiment
 • 15% zľava z ceny ubytovania a služieb hotela Boboty
  /okrem pobytu od 24.12.2015 do 6.1.2016/
 • 15% zľava na služby Sport Academy Vrátna /požičovňa, servis a babysitting/

vratnakldVrátna Free Time Zone je lyžiarske stredisku priamo v srdci Národného parku Malá Fatra, neďaleko rázovitej obce Terchová. Kopec akcií a zážitkov na snehu sľubuje lyžovačka v stredisku, v ktorom si na svoje príde každý. Ponúka totiž možnosti pre začiatočníkov ako aj pre pokročilých lyžiarov, vyznávačov snowboardingu, extrémneho lyžovania či skialpinizmu. Stredisko sa delí na štyri lokality – Paseky, Poludňový Grúň a Chleb. K dispozícii máte takmer 12 km kvalitných zjazdoviek, 11 lyžiarskych vlekov, 2 lanovky a viac ako 100 dní pre vaše skvelé zimné zážitky. Pre rodiny s deťmi je k dispozícii na Pasekách samostatne ohradený detský park s posuvným pásom a s výučbou lyžovania nazývaný Kids Zone. Veľkým lákadlom pre pokročilých jazdcov sú voľné terény nad pásmom lesa v lokalite Chleb a skialpinistické trasy. Menej zdatní návštevníci a nelyžiari ocenia panoramatickú terasu v nadmorskej výške 1490 metrov. V stredisku je niekoľko reštaurácií a bufetov, lyžiarska škola, snowboardová škola a požičovňa športového vybavenia (lyže, snowboardy, skialpinistické komplety a snežnice).

www.vratna.sk


 

PARK SNOW Donovaly
aapsdonovaly

ikonky-zimne-vlek ikonky-zimne-postel ikonky-zimne-pozicovna ikonky-zimne-skola
 • Pre držiteľa platného preukazu platí 20% zľava z tarify DOSPELÝ (tarifa JUNIOR) na 7-hodinové a 4-hodinové skipasy. Držiteľ karty má nárok zakúpiť si skipas so zľavou IBA pre seba!
 • PATTY SKI – Držitelia platného preukazu majú 20% zľavu z ceny zapožičania lyžiarskeho vybavenia a 20% zľavu na školu lyžovania a snowboardingu
 • DAMI´sport – Držitelia platného preukazu majú 10% zľavu z ceny zapožičania športových potrieb a 10% zľavu na školu snowboardingu a lyžovania
 • AD Spiežovec – Držitelia platného preukazu majú 40% zľavu z výhodných cien ubytovania.

parksnowdonovalyVynikajúce lyžiarske podmienky so skvelými traťami pre slalom, zjazd, bežkovanie alebo čoraz atraktívnejší snowboarding a freeskiing. Lyžiarske trate v nadmorskej výške 900 – 1361 m s celkovou dĺžkou 11 km sú technicky zasnežované a vždy perfektne upravené pre lyžiarov všetkých vekových kategórií. Pre najmenších je k dispozícii najväčší detský funpark v strednej Európe, kde sa Vaše ratolesti pohodlne pod dohľadom profesionálnych inštruktorov naučia zvládnuť lyže či snowboard už za pár dní.Určite nevynechajte príležitosť na vzrušujúcu jazdu na sánkarskej dráhe, večernú lyžovačku alebo pohľad na Donovaly z vtáčej perspektívy počas snowparaglidingu. Ak vás láka freeride, freestyle s množstvom railov, jumpov a prekážok, máme pre vás najlepší snowpark – Riders Park Donovaly. Alebo sa chcete korčuľovať, sánkovať, vyskúšať si jazdu v psích či konských záprahoch, zahrať si bowling alebo jazdiť na lyžiach na trenažéri? Ani to nie je na Donovaloch žiadny problém!


www.parksnow.sk/zima/cennik-zlavy.php
www.lyziarskaskola.sk
www.damisport.sk

Príďte zrelaxovať do PARKu SNOW Donovaly a využite našu výnimočnú ponuku – 40% zľava z výhodných cien ubytovania v atraktívnom prostredí Donovál v apartmánovom dome Spiežovec a všetky ďašie výhody spojené s Vaším pobytom u nás!

Pri pobyte na 3 a 6 nocí majú klienti nášho zariadenia množstvo ďalších zliav na skipasy, na vstup do GINO PARADISE BEŠEŇOVÁ, HOLIDAYPARK KOVÁČOVÁ,  paragliding Donovaly, wellness a relax, jazda na koni – Donovaly, bowling, masáže, FunAréna Donovaly, gastro, HABAKUKY – Došinského rozprávkový svet, nákup suvenírov – Informačné centrum Donovaly a mnoho ďalších.

www.spiezovec.eu


 

SnowParadise Veľká Rača Oščadnica
Oscadnica_2016

ikonky-zimne-vlek
 • Pre držiteľa platného preukazu platí počas hlavnej sezóny (od 25.12.2016 do 19.3.2017) cena 22 € na celodenný skipas
 • 10% zľava na akýkoľvek servis lyží alebo snowboardov a požičovňu lyžiarskej výstroje

velka_raca_165Snowparadise Veľká Rača je najväčšie lyžiarske stredisko na severnom Slovensku. Ponúka 14 km tratí v 3 prepojených dolinách. S nami zažijete skvelú lyžovačku na 15 zjazdovkách rôznych náročností. Pre bežkárov máme pripravené trate v celkovej dĺžke 12,5 km. Máte radi adrenalín? U nás zažijete jazdu ratrakom, jazdu na najdlhšej bobovej dráhe v strednej Európe a svoje schopnosti môžete otestovať v Freeride zóne. Menej skúsení lyžiari môžu využiť služby lyžiarskej školy a škôlky s najlepšími inštruktormi priamo v stredisku. V Snowparadise si môžete lyžiarsku výstroj i požičať, uskladniť či vylepšiť v skiservise. Návštevníkom ponúkame občerstvenie v novom Apres Ski bare v Dedovke či v jedinečnom Panoráma bare na Marguške. V zimnej sezóne máme pripravené skvelé podujatia plné snehu, hudby, zábavy, dobrej nálady a skvelého občerstvenia. Hitom sezóny je SUPER SEZÓNKA za 139 € a lyžovačka ZADARMO pre deti do 10 rokov. Keď dovolenka, tak s nami!

www.velkaraca.sk
www.snowparadise.sk


 

Winter Park Martinky
aamartinky

ikonky-zimne-vlek
 • Držitelia platného preukazu majú 20% zľavu (tarifa JUNIOR) na všetky typy skipasov okrem rodinných, sezónnych a už zľavnených skipasov.

martinkypgIndividuálna či rodinná lyžovačka na prírodnom snehu to je Winter Park Martinky, jedno z mála „mestských“ lyžiarskych stredísk na Slovensku. Winter Park Martinky sa nachádza v Malej Fatre, priamo nad mestom Martin, v nadmorskej výške 1150 – 1456 m n. m. Je známe výbornými lyžiarskymi traťami, nádhernou prírodou a výhľadom na všetky slovenské horstvá a na Martin. Vo Winter Parku Martinky je 6 dopravných zariadení, z toho jedna šesťsedačka a 12 kvalitne a denne upravovaných zjazdoviek.

www.martinky.com

 


Relax Center Plejsy
aaplejsy

ikonky-zimne-vlek ikonky-zimne-pozicovna ikonky-zimne-skola
 • Držitelia platného preukazu majú cca 11% zľavu na celodenné skipasy z tarify DOSPELÝ. Zľavy nie je možné kombinovať.

plejsy-svahTradícia lyžovania na Plejsoch siaha do roku 1952. Areál sa rozprestiera na severných svahoch Krompašského vrchu (1025 m), 2 km od mesta Krompachy a 70 km od Vysokých Tatier. Stredisko bolo v posledných rokoch výrazne dobudované. Komfort a kapacita jeho využitia sa podstatne zvýšili a centrum bolo schválené ako oficiálne Stredisko olympijskej prípravy slovenskej reprezentácie. Medzinárodná lyžiarska federácia homologizovala trate pre slalom, obrovský slalom a super obrovský slalom, Plejsy hostili už niekoľko ročníkov Európskeho pohára.

V blízkom okolí sa nachádzajú značené turistické chodníky, Poráčska dolina, jedinečné prírodné prostredie pohoria Galmus i pamiatky zapísané do zoznamu kultúrneho svetového dedičstva UNESCO, ako napr. Spišský hrad, Levoča, Spišská Kapitula či Žehra. Ďalšie prírodné a kultúrno-historické krásy sa nachádzajú v okruhu 50 km.

mapa-zjazdovky-plejsy-417Popis zjazdových tratí

Celkový počet zjazdoviek: 11 (spolu 9050 m)

Z toho modrá: 3  (750 m)

Z toho červená: 4 (3950 m)

Z toho čierna:  1 (700 m)

Z toho čierna/červená: 3 (3650 m)

www.plejsy.com


 

Jasenská dolina – Kašová a Lehota
aajasenska

ikonky-zimne-vlek
 • Držitelia platného preukazu majú 20% zľavu na skipasy z tarify DOSPELÝ. Zľava sa nevzťahuje na jednotlivé jazdy a snowtubing.

Nachádza sa na turčianskej strane Veľkej Fatry, pod severnými svahmi vrchu Lysec (1381m), 12 km juhovýchodne od Martina.

Stredisko KAŠOVÁ sa nachádza v dolnej časti Jasenskej doliny (2,5 km od obce Belá – Dulice). V stredisku sú rôzne typy lyžiarskych vlekov (3 vleky do 200 m, 3 vleky nad 200 m) a štvorsedačková lanovka ENTERPRISE. Lyžiarsky areál je mechanicky zasnežovaný, trate sú upravované, osvetlené a  sú vhodné svojou náročnosťou pre menej náročných, ale i náročnejších lyžiarov. V Jasenskej doline sú výborné podmienky i pre bežecké lyžovanie a horskú turistiku.

Stredisko LEHOTA sa nachádza v strednej časti Jasenskej doliny (1 km východne od strediska KAŠOVÁ). Lyžiarske terény sú vhodné pre náročnejších lyžiarov. Stredisko nie je mechanicky zasnežované, je závislé od poveternostných podmienok. Priamo pri vleku sa nachádza parkovisko.

www.jasenskadolina.sk


 

Salamandra Resorts
aasalamandra

ikonky-zimne-vlek
 • Pre držiteľa platného preukazu platí tarifa JUNIOR (cca 20% zľava z tarify DOSPELÝ)

salamandra_resort_1389088561_lyzovanie_9Lyžiarske stredisko Salamandra Resort je najjužnejšie stredisko so štvorsedačkovou lanovkou na Slovensku. Nachádza sa uprostred unikátnej prírody Štiavnických vrchov v blízkosti obcí Hodruša Hámre a Štiavnické Bane. Zaujímavo členená zjazdovka dlhá 1450 m s prevýšením 271 m je umelo zasnežovaná po celej dĺžke a uspokojí potreby všetkých klientov. Nájdete tu požičovňu lyžiarskej výstroje, lyžiarsku školu či skiservis. Pre všetkých návštevníkov sú k dispozícií bezplatné parkoviská na hornej i dolnej stanici lanovky.

www.salamandra.sk


 

LK Baba, Pezinok a LK Zochova Chata – Piesok
aapezbaba

ikonky-zimne-vlek
 • Držitelia platného preukazu majú 20% zľavu na celodenné a 4-hodinové skipasy z tarify DOSPELÝ (platí pri nezľavnenom cenníku)

pezinska-baba-21_12_2013z-300x225Ani nie pol hodinu od Bratislavy je vzdialené lyžiarske stredisko Pezinská Baba, v ktorom si zimu užijú nielen priaznivci klasického zjazdového lyžovania, ale aj „bežkári“ a snowboardoví jazdci. V stredisku je k dispozícii sedem vlekov a tri zjazdovky rôznej náročnosti v sumárnej dĺžke 2910 m, ktoré sú vybavené technickým zasnežovaním a umelým osvetlením. Súčasťou zjazdoviek už niekoľko sezón býva – pri dostatku snehu – aj Snowpark pre snowboardistov. V stredisku sa nachádza aj 8 km pravidelne upravovaných bežeckých tratí. Večerné lyžovanie na Pezinskej Babe si z roka na rok získava čoraz viac priaznivcov a je skvelou alternatívou indoorových športových aktivít. Celý areál je vybavený technickým zasnežovaním a umelým osvetlením umožňujúcim aj večerné lyžovanie a adrenalínovú jazdu na tubingových kolesách.

Lyžiarske stredisko Zochova Chata – Piesok sa nachádza v turistickej lokalite Zochova Chata v pohorí Malé Karpaty, od mesta Modra je vzdialené 7 km, od Pezinka 14 km. Stredisko je vhodné najmä pre začiatočníkov a rodiny s deťmi. Prepravu návštevníkov zabezpečujú 3 lyžiarske vleky (dĺžka 300, 240 a 180 m), lanový vlek (dĺžka 90 m) a posuvný pás (dĺžka 30 m). V stredisku je možné využiť služby požičovne, servisu a lyžiarskej školy.

www.lkbaba.sk


 

Snowland Valčianska dolina
aasnowland

ikonky-zimne-vlek

 • Držitelia platného preukazu majú 20% zľavu na denné, večerné, 4-hodinové a 5-hodinové skipasy z tarify DOSPELÝ
 • Držitelia platného preukazu majú extra zľavu na celosezónne skipasy – od 1.11.2016 do 1.12.2016 v cene 120 €/dospelý a 104 €/dieťa a senior , od 1.12. do 31.3.2017 v cene 136 €/dospelý a 120 €/dieťa a senior. Podmienkou je zakúpenie skipasu prostredníctvom e-shopu na stránke www.snowland.sk

snowlandArchitektonicky moderne poňaté lyžiarske stredisko je vzdialené od mesta Martin len 12 km, priamo pod zjazdovkami sú pre osobné vozidlá a autobusy pripravené bezplatné parkovacie plochy. Snowland návštevníkom ponúka 8 zjazdoviek s celkovou dĺžkou 5600 m a obtiažnosťou od miernych cez turistické až po pretekové, modernú 4-sedačkovú lanovú dráhu, 6 lyžiarskych vlekov. Pre najmenších a začínajúcich lyžiarov je pripravený minivlek s lyžiarskou a snowboardovou školou. K dispozícii návštevníkom je štýlová reštaurácia HUMNO, bufety na svahu i pri vrcholovej stanici, SKI-servisy, 3 lyžiarske a snowboardové školy, turisticko-informačná kancelária, požičovňa, úschovňa a babysitting. Umelé osvetlenie umožňuje vychutnávať lyžovanie či snowboardovanie aj vo večerných hodinách. Na svoje si prídu aj priaznivci bežeckého lyžovania v okolí lyžiarskeho areálu, kde sa nachádzajú bežecké trate v celkovej dĺžke 12 km.
V Snowlande pribudol nový snowboard park Boardland a cca 500 nových parkovacích miest.


www.snowland.sk


 

SKI PARK Kubínska hoľa
aakubinska

ikonky-zimne-vlek
 • Pre držiteľa platného preukazu platí tarifa JUNIOR na všetky typy skipasov (cca 15-20% zľava z tarify DOSPELÝ)

Skipark Kubínska Hoľa nachádzajúci sa v blízkosti mesta Dolný Kubín je stredisko ohodnotené 5 hviezdičkami v kategorizácii slovenských stredísk, čo garantuje kvalitu ponúkaných služieb. Výborné lyžiarske terény v nádhernej prírode Oravskej Magury s prekrásnym výhľadom na dolnú aj hornú časť Oravy, Nízke aj Západné Tatry a protiľahlé Chočské pohorie, Malú a Veľkú Fatru sú zárukou nezabudnuteľného zážitku z lyžovania. V stredisku s nadmorskou výškou 720 m a 1396 m sú k dispozícii 2 štvorsedačkové lanovky a 8 lyžiarskych vlekov. Celková dĺžka upravovaných zjazdových tratí je 13 km. V stredisku sú k dispozícii aj upravované bežecké trate s celkovou dĺžkou 10 km. Priamo v stredisku je niekoľko reštaurácií a občerstvovacích zariadení, skiservis, predajňa aj požičovňa lyžiarskej výstroje a dostatočné množstvo bezplatných parkovacích plôch vzdialených len 50 m od nástupnej stanice sedačkovej lanovky, pre osobné automobily aj autobusy. Možnosti ubytovania sú priamo na svahu v novovybudovanom hoteli Green, či v meste Dolný Kubín. Okrem toho na vás počas lyžiarskej sezóny čaká KIDS PARK s animátormi, snowboard park, freeride zóna a denné menu vo vybraných reštauráciách.

kubinska.sk


 

LS Ružomberok – Malinô Brdomalinobrdo_logo_rgb__notxt_vertical_onwhite

ikonky-zimne-vlek
 • Pre držiteľa platného preukazu platí tarifa DETI na celodenný skipas (zľava 15-40 % z tarify DOSPELÝ)

malinobrdo_fotoLyžiarske stredisko Ružomberok – Malinô Brdo s pôvodným názvom SKI PARK Ružomberok sa nachádza na úbočiach Veľkej Fatry nad mestom Ružomberok v nadmorskej výške 545 až 1209 m.n.m. Vstupnou bránou do strediska je mestská časť Hrabovo, odkiaľ vedie na Malinô Brdo moderná 8-miestna kabínková lanovka. Priamo v centre strediska sa nachádza 4-miestna sedačková lanovka, 2 lyžiarske vleky a 4 vleky pre začiatočníkov a deti. Okrem toho je návštevníkom k dispozícii nový snowboardový park, skiservis, lyžiarska a snowboardová škola. V stredisku je 12 km zjazdových tratí, pričom najdlhšia z nich meria až 3900 m a patrí medzi najdlhšie umelo zasnežované zjazdovky na Slovensku. Šírka zjazdovky zase prispieva k bezpečnejšej lyžovačke.

www.skipark.sk

 


 

Tále Ski,Golf & Hotel Resorts
aatale

ikonky-zimne-vlek
 • Držitelia platného preukazu majú 20% zľavu z ceny jednodňového a viacdňového skipasu z tarify DOSPELÝ

tale-obrazokStredisko Tále ponúka 6 lyžiarskych vlekov, 2,77 km umelo zasnežovaných zjazdoviek, večerné lyžovanie. Pre vyznávačov klasického lyžovania je v pôsobivom prostredí zasneženého golfového ihriska k dispozícii 6,5 km upravovaných bežeckých tratí. Samozrejmosťou je požičovňa lyžiarskej a snowboardovej výstroje, lyžiarska a snowboardová škola, škôlka, detský kútik. V prípade dobrých klimatických podmienok je k dispozícii prírodné klzisko, eisstockschiessen a snowtubingová dráha. K lyžiarskemu stredisku patrí tiež Slovenská reštaurácia, reštaurácia Stodola, bufet.Gastronomické špeciality si môžete vychutnať aj v reštaurácii hotela Stupka a Golf, ako aj v kolibe pri hoteli Stupka. Podobne ako v uplynulých rokoch, aj počas nasledujúcej sezóny pripravujeme rôzne podujatia pre verejnosť: v poradí už siedmy ročník série gastronomických podujatí s názvom Lyžovanie s veľkou chuťou, Verejné preteky v lyžovaní, Jednotkári lyžujú zadarmo, snowboardcrossové preteky, rossingnol demo tour. Pre návštevníkov sú k dispozícii aj výhodné lyžiarske pobyty a Happy days.


www.tale.sk


 

ORAVA SNOW, Oravská Lesná
orava_snow_sneh

ikonky-zimne-vlek
 • Pre držiteľa platného preukazu platí 10% zľava z tarify DOSPELÝ na celodenné skipasy

orava-snowZimné stredisko ORAVA SNOW leží v najstudenšej slovenskej doline v katastri obce Oravská Lesná, nachádzajúcej sa v Oravských Beskydách na hraniciach s Poľskom.

Stredisko tvorí 6 hlavných, denne upravovaných, zjazdových tratí, ktoré sa rozkladajú na 2 kopcoch (Kohútik, Lehotská) a sú navzájom prepojené dopravnými zariadeniami – moderná 4 sedačková lanovka a 4 lyžiarske vleky. Umelé zasnežovanie je na 3 kľúčových zjazdových tratiach a umožňuje garanciu prevádzky v lokalite Lehotská ako aj v lokalite Kohútik.

Konfigurácia našich svahov je ako stvorená na rodinnú lyžovačku.

Priamo v lyžiarskom stredisku sú k dispozícii ubytovacie kapacity, ktoré umožňujú vychutnať si zimnú dovolenku bez potreby použitia dopravného prostriedku.

Ďalej stredisko ponúka moderný SKI SERVIS s požičovňou a servisom lyží ako aj lyžiarsku škôlku pre najmenších. V stredisku sú dostupné všetky potrebné služby, vrátane atrakcií pre najmenších, klziska, wellness, free WIFI pripojenie na internet a iné doplnkové služby.

Zároveň sú k dispozícii 4 vybudované parkoviská, ktoré poskytujeme návštevníkom bez poplatku.

 

www.oravasnow.sk


 

LS Žiarce, Demänovská dolina
banner-leto_zima-ziarce

ikonky-zimne-vlek
 • Pre držiteľa platného preukazu platí tarifa DETI na celodenné a viacdenné skipasy (zľava 15 % a viac z tarify DOSPELÝ)

ziarce-foto_Lyžiarsky areál Žiarce, ako celoročné stredisko sa nachádza v blízkosti liptovskej obce Pavčina Lehota na úpätí Nízkych Tatier, pri vstupe do Demänovskej Doliny, v nadmorskej výške 760m. V zimnom období ponúka lyžiarske služby na štyroch zjazdovkách s technickým zasnežovaním, ktoré sú denne upravované. Návštevníci môžu využiť i večerné lyžovanie pri umelom osvetlení. Stredisko ďalej ponúka detský lyžiarsky vlek, lyžiarsku školu, ski servis, snowboardový park, snowtubing, 2 a 5 km pravidelne upravovaných bežeckých tratí. V stredisku sa nachádza aj bufet, kde sa môžu návštevníci kedykoľvek občerstviť.

FUN PARK Žiarce z roka na rok rastie. A je označovaný tiež ako prímestské lyžiarske stre­disko. Len 5 km vzdia­lenosť od najväč­šieho mesta regiónu a ponuka lyžo­vania pri večernom osvetlení z neho robí miesto aktívneho trávenia voľného času aj pre pracovne či štúdiom vyťa­žených ľudí.

www.ziarce.sk 

LS Bachledova dolina a Jezersko

Bez názvu-1

ikonky-zimne-vlek
 • Pre držiteľa platného preukazu platí tarifa JUNIOR na celodenný skipas

Novinky v stredisku

bachledovaAk cestujete do strediska z Pienin a Zamaguria, tento rok budete prichádzať s úsmevom na tvári. Vaša cesta bude novým prístupom z Malej Frankovej kratšia a pohodlnejšia. Pod zjazdovkou Furmanec je k dispozícii kompletné zázemie s bufetom, kasou a toaletami. Príjemnejší prístup čaká i hostí ubytovaných v Jezersku, kde nájdu vynovený príjazd a vstup do strediska ako aj nový bufet so slnečnou terasou. Ak Vás omrzia lyže, vymeňte ich za korčule a vyskúšajte nové osvetlené klzisko vedľa Penziónu SKI Jezersko***. Potešíme i lyžiarov z Popradu, Kežmarku či Vysokých Tatier, odkiaľ ich bude do strediska pohodlne zvážať skibus.

O stredisku

Rodinné lyžiarske stredisko BACHLEDKA Ski & Sun sa nachádza sa na hrebeni Spišskej Magury s nádherným výhľadom na panorámu Belianskych Tatier, len 30 km severne od mesta Poprad. Rozprestiera sa na území troch obcí – Ždiar, Jezersko a Malá Franková, pričom prístup do strediska je možný zo všetkých z nich.

BACHLEDKA Ski & Sun ako člen skupiny TatrySki ponúka možnosť lyžovať až na 40 km zjazdoviek v deviatich lyžiarskych strediskách na Slovensku a v Poľsku a využívať až 51 lanoviek a vlekov ako aj dve klziská na jeden skipas. To všetko už pri skipase na 2 dni a dlhšie.

Stredisko ponúka slovenský unikát, možnosť lyžovať v troch dolinách z rôznych svetových strán, fantastickú rodinnú lyžovačku a celosezónnu garanciu snehu. Umelo zasnežovaných je až 6 km zjazdoviek. Lyžiarom je k dispozícii 4-sedačka Jezersko, 3-sedačka Bachledova dolina, 5 vlekov, 10 zjazdoviek v dĺžke 10,7 km a to vo všetkých stupňoch náročnosti, ako aj 20 km bežeckých tratí. Samozrejmosťou je večerné lyžovanie, lyžiarska škola, ski-servis, požičovňa lyžiarskej výstroje, bezplatné parkovanie a ski-bus.

V Bachledke nezabúdame ani na našich najmenších, pre ktorých máme pripravených hneď niekoľko atrakcií. Kým starší aktívne oddychujú na zjazdovkách alebo sa vyhrievajú na slniečku pred aprés-ski barom, o tých mladších sa stará tím licencovaných inštruktorov v lyžiarskej škôlke SUNKID. Po čase strávenom učením sa môžu presunúť do detského rozprávkového sveta s  tubingovou dráhou a náučným chodníkom. Ak už majú snehu dosť vyšantia sa na novom osvetlenom klzisku vedľa Penziónu SKI Jezersko***. Bodkou za perfektne stráveným dňom je zážitok zo zimnej jazdy na snowraftingu či rodinné preteky na meranej slalomovej dráhe. Telo i dušu následne poteší oddych vo wellness centre  Penziónu SKI Jezersko*** či Hoteli Bachledka**** priamo pod svahom.

V oblastí Ždiaru, Jezerska a okolí je k dispozícii až 3 000 lôžok v hoteloch, penziónoch a chatách  rôznych kategórií. Stačí si len vybrať podľa chuti, cítiť ako doma sa budete vo všetkých z nich. Doprajte dovolenku aj svojmu autu –  do strediska Vás zdarma odvezie ski-bus zo Ždiaru a Jezerska.

Lokálne špeciality a iné lahôdky ponúkajú miestne reštaurácie, bistrá a bufety priamo na svahu. Výnimočnú atmosféru zažijete v našom aprés ski-bare, kde zábava trvá až do neskorých hodín.

www.bachledka.skSkalka arena
skalka_sneh

ikonky-zimne-vlek
 • Držitelia platných preukazov majú 20% zľavu na celodenné skipasy z tarify DOSPELÝ

skalkajpgLyžiarske stredisko Skalka arena sa nachádza v pohorí Veľkej Fatry v Kremnických vrchoch neďaleko stredovekého kráľovského banského mesta Kremnica. Výnimočne dlhá zimná sezóna tu začína v polovici decembra a končí v polovici apríla. Nájdete tu 5 vlekov a 4 zjazdovky rôznej obtiažnosti s umelým zasnežovaním. Stredisko je známe aj kvalitnými bežeckými traťami, každoročne sa tu uskutočnujú bežecké preteky Biela stopa.

www.skalkaarena.sk


Ski Blanc Ostrý Grúň – Kollárová
skiblanc_sneh

ikonky-zimne-vlek

 • Pre držiteľa platného preukazu platí pri kúpe skipasu tarifa DETI

Ski Blanc Ostrý Grúň je strediskom pre mladých ako aj rodiny, v rodinnom prostredí malebných hôr pohoria Vtáčnik, v blízkosti Žarnovice. Ski Blanc ponúka zjazdové trate pre pokročilých, ale aj výučbu lyžovania na lyžiarskych kurzoch.  Okrem celodenného je v ponuke aj večerné lyžovanie a parkovanie priamo pri vlekoch. V rámci strediska je za prijateľné ceny k dispozícii aj ubytovanie, občerstvenie, servis a požičovňa lyží a snowboardov, jazda na koni a lov a predaj pstruhov.

skiblank2

www.skiblanc.sk


 

Ski Čertov Javorníky, Lazy pod Makytou
skicertov_sneh

ikonky-zimne-vlek ikonky-zimne-postel
 • Držitelia platných preukazov majú 10% zľavu na celodenné skipasy z tarify ŠTUDENT
 • 10% zľava z ceny ubytovania v turistickej ubytovni

skicertovSki Čertov Javorníky sa nachádza v pohorí Javorníky, 20 km od Púchova (zjazd z diaľnice), v chránenej krajinnej oblasti Kysuce na slovensko-moravskom pohraničí.Ponúka 7 vlekov s prepravnou kapacitou viac ako 2800 osôb za hodinu a 7 zjazdových tratí, technické zasnežovanie, bezplatné parkovanie, lyžiarsku školu, servis a požičovňu lyží.

www.skicertov.sk


Skiland Stará Myjava
skiland

ikonky-zimne-vlek

 • Pre držiteľa preukazu platí pri kúpe všetkých typov skipasov tarifa DETI

stara-myjava-2Lyžiarske stredisko Skiland Stará Myjava ponúka príjemnú rodinnú atmosféru v krásnom prostredí Myjavských Kopaníc za výborné ceny. Tri lyžiarske trate sú strednej náročnosti a sú denne upravované.K príjemnej nálade prispieva ozvučenie a osvetlenie strediska. Bufet ponúka príjemné posedenie pri krbe, širokú škálu jedál a nápojov. Parkovisko priamo pri svahu či požičovňa lyžiarskej a snowboardovej výstroje je neoddeliteľnou samozrejmosťou. Každý víkend vám stredisko ponúka rôzne spestrenia lyžovačky ako napríklad stretnutia s farmárom Martinom Bagarom, testy lyží, ochutnávku vína, sladké prekvapenie k lístku a množstvo iného.

www.skiland.sk

www.facebook.com/skiland.staramyjava


 

Lyžovačka so zľavou u susedov

 

cesko_vlajkaČeská republika: ISIC zľavy do 20 %

Ski areál Herlíkovice – Bubákov, Ski Vítkovice – Bílá, Ski areál Ještěd, Ski Kohútka, Trnava, Kyčerka, Soláň-Bzové – spolu viac ako 40 lyžiarskych stredísk so zľavou ISIC. Viac na www.isic.cz

 

polska-vlajka.jpgPoľsko: Zľavy od 10 %

Krynica Jaworzyna
 • 10% až 20% zľava na jednorazové lístky na lanovky
krynica-jaworzyna.jpg Krynica Jaworzyna je veľké lyžiarske stredisko vhodné pre lyžiarov a snowboardistov rôznych úrovní so zaujímavými výhľadmi, variabilitou zjazdoviek a kvalitnou infraštruktúrou. Jedna z popredných lyžiarskych destinácií v Poľsku.
Stredisko je od Prešova vzdialené 71 km a od Bardejova 35 km, nachádza sa v tesnej blízkosti slovensko-poľskej štátnej hranice.
Hlavným prepravným zariadením v areáli je 6-miestna kabínková lanovka z údolia až na vrchol Jaworzyna Krynicka do výšky 1114 m.n.m. Má dĺžku 2211 m, prevýšenie 468 m a kapacitu 1600 osôb za hodinu. Okrem kabínkovej lanovky prepravu zabezpečujú aj dve 4-sedačky (obe dĺžka cca 1000 m, prevýšenie cca 260 m) a osem lyžiarskych vlekov. Spoločne tieto zariadenia obsluhujú 8,3 km zjazdových tratí, z čoho je 5,3 km osvetlených.
Zjazdovky na Jaworzyne Krynickej sú prevažne stredne ťažké – červené. Je tu však aj niekoľko krátkych a ľahkých zjazdoviek vhodných na výučbu lyžovania.
Súčasťou strediska je široký vejár služieb: požičovne, servisy, lyžiarske a snowboardové školy či reštaurácie. Priamo pri zjazdovke je 1000 parkovacích miest.

Ďalšie zľavy v poľských strediskách –  Jaworki Homole, Lubomierz, Kaspowy Wierch, Czantoria, Polzakpowska, Harenda Zakopane.

logo_istotka_union.png

Nezabudni sa pred lyžovačkou v zahraničí poistiť!

1) Celoročné cestovné poistenie istotka! od Unionu do celého sveta

Je určené pre držiteľov preukazu, ktorí nebudú v zahraničí manuálne pracovať, športovať, pohybovať sa v rizikovom prostredí. Poistenie je platné od nasledujúceho dňa po zakúpení poistenia až do posledného dňa platnosti preukazu. Zahŕňa poistenie liečebných nákladov, úrazové poistenie, poistenie batožiny, poistenie všeobecnej zodpovednosti za škody aj poistenie nákladov na technickú pomoc v prípade záchrannej akcie v horách v zahraničí. Poistených je vždy prvých 30 dní pobytu pri každom jednom vycestovaní do zahraničia. Počet ciest do zahraničia počas platnosti poistenia nie je nijako neobmedzený. objednat poistenie online.jpg

CENA poistenia k platnému preukazu ISIC: 13,50 EUR
Ďalšie informácie o poistení TU.

2) Celoročné cestovné poistenie istotka! ŠPORT od Unionu do celého sveta

Je určené pre držiteľov preukazu, ktorí sa budú v zahraničí venovať rekreačnému športu – vrátane rekreačného lyžovania a snowboardingu (zahŕňa aj zásah horskej služby na svahu!), potápania, splavovania riek (kanoe, kajak), raftingu, vodného lyžovania, jachtingu alebo windsurfingu. Zvyšné podmienky sú rovnaké ako pri poistení istotka!.  objednat poistenie online.jpg

CENA poistenia k platnému preukazu ISIC: 20 EUR
Ďalšie informácie o poistení TU.

PRIHLÁSENIE SA DO ISIC KONTA »